Zkouším se dotknout se hvězd prstama

image
Zpátky ve městě. Zácpy, vlastně doprava vůbec. 14 dní jsem chodila pěšky. Jednou jsem uklouzla na hlíně a sjela pod dřevěný dům na kůlech. Au, pořádně jsem si odřela bok holeně. Bolí to, ale zase ne tak moc. Navíc teď už pod dům jen tak nesjedu, maximálně mě něco přejede. Jsem vyplašená vesničanka uprostřed magistrály. Nejlepší obrana je útok, tak jsem si půjčila kolo. Je fialový a má na předních řidítkách košík. Kolena mám při šlapání u uší, protože jsem v Asii, kde se rodí malí lidi a tak cyklo průmysl nevyrábí rámy pro holky, co si žijou na vysoký noze.
Nevadí mi to, mám to z kontejneru, kde bydlim, do centra Chiang Mai 5 minut. Posledních 14 dní jsem spala na tenký matraci na zemi, jedla lžící z misky a pila horkou vodu se zázvorem z plechovýho hrnku. V pět ráno mě budili kohouti a přes noc chrápání prasat. Malý kolo je lepší než žádný kolo. Ve vesnici Lahu třeba nebyla ani jedna židle. Ti lidi, co tam žijí nemají nábytek, jen televize na zemi. Barevný a hlasitý. Pouští si na nich karaoke programy a falešně zpívají. Jedna slečna takhle vyla pravidelně po obědě, když jsme měli masérskou praxi. V Lahu nemají okna, tak tipuju, že ani stud neznají. V jejím případě by byl na místě, spolu s dávkou soudnosti. No have… maybe tomorrow.
Mluvě o zpěvu, i my jsme vesnici zásobovali pravidelnou produkcí. Ranní lekce jsme zahajovali čantováním manter a narozdíl od místní superstar jsme harmonizovali – navzájem i s vesmírem. Já sice nemám hudební sluch, ale tohle bylo slyšet srdcem a znělo to božsky.
image
Slovy “Ong namo abi tabaya” vzdávají studenti respekt svému učiteli. Můj inspirativní, usměvavý a absolutně obdivuhodný učitel yoga masáže se jmenuje Itzak. Včera jsem před ním skládala zkoušku a dneska ráno mi předal certifikát o absolvování 90 hodinového kurzu. Naučila jsem se věřit svému dotyku a teď mě čekají léta praxe a dalších kurzů, abych jednou mohla říct, že umím masírovat. To je totiž to, co chci dělat, až vyrostu. Pomáhat lidem najít pohodlí ve vlastním těle skrze yogu a masáže.
image

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: