Sto let za opicema

IMG_0358

Podle mého partnera jsem sto let za opicema, protože jsem nevěděla, že Google představil nové brýle. Když jsem si postěžovala, jak nefér je fakt, že se mnou tak evidentně podstatnou skutečnost nesdílel, zatím co já mu vždycky řeknu všechno, co vím, poklepal si na čelo po druhé se slovy, že ho přehlcuju informacemi. Poradil mi, ať si Google Glass, jak se ty brýle jmenují, vygoogluju. To jsem nemohla, protože jsem se věnovala retro aktivitě – četbě papírového časopisu Týden, který jsem si dnes po letech koupila v ještě víc retro stánku se stále čitelným nápisem PNS, a v němž jsem se o těch brýlích dověděla.

Důvod, proč jsem investovala 30 korun do Týdne však byla snaha zorientovat se, bez brýlí, v aktuálním vnitropolitickém dění. Usoudila jsem, že denní tisk by mi do politikou nepolíbené tváře vtiskl minimálně ztracený výraz, nehledě na to, že nemám grif na listování novinovým formátem, aniž bych listy potrhala nebo poztrácela. Potřebovala jsem manuálně snadnou a laicky přístupnou rekapitulaci maďarsky znějících kauz Ištvángate a Nagyová. Chtěla jsem vědět, proč nejde Janoušek sedět a proč Open card nenaplnila vize projektu ve smyslu otevření nových možností komunikace mezi městem a jeho obyvateli, jak se na jejich webu uvádí.

Doufala jsem, že nahlédnutím pod pokličku toho, co se nám v letních vedrech vaří v zemi pochopím, proč mi dnes k velkému údivu volala paní z finančního úřadu, aby mě upozornila na prodlení s placením zálohy na daň. Proč? K poslednímu dni loňského roku jsem přerušila podnikatelskou činnost a odnesla dle dispozic z živnostenského úřadu doklad na úřad finanční, aby si ho tam zavedli do análů. To, zdá se, doslova udělali, protože do databáze se už nedostal. Případně tam databázi z důvodu nedostatku finančních prostředků způsobených jistě mou nerelevantní zpožděnou platbou a podnikatelkou pauzou vůbec nemají. Jinak si neumím vysvětlit, jak je možné, že jim v souvislosti s mým jménem a rodným číslem, ze systému nevyjede místo kolonky penále, informace nezaměstnaná.

V souvislosti se změnou profese zjišťuju, že v některých oblastech jsem sto let před opicemi, protože správní infrastruktura naší země připomíná papírový časopis a moje očekávání jsou minimálně na úrovni Google brýlí.

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: