Kudy a kam vedou cesty ajurvédou?

Ayurveda_Workshop_Josef_Rubin

 

Nechte se svést zdravým životním stylem aneb ajurvéda pro začátečníky i pokročilé.

Léto za chvíli vystřídá barevný podzim a naše těla se začnou připravovat na dlouhé období chladnějších měsíců, které se než se nadějeme překulí do zimní hybernace. Pro ty, kterým tato představa nahání husí kůži tu máme dobrou zprávu. Konec září, konkrétně jeho poslední víkend může do vašich životů vnést novou vlnu energie, na níž proplujete zimou a v níž možná objevíte impulz ke změně životního stylu. Josef Rubin, původem Američan žijící léta v Indii, představí na svém semináři cestu k radostnému bytí nejen v období, kdy nám nad hlavou svítí slunce, ale i v době, kdy chřipkové epidemie a šedavé chmury brousí si zuby na každém rohu. Přijďte odhalit tajemství Ayurvédy, v překladu ze sánskrtu doslova vědy o životě. Léčebný systém pocházející z Indie a v podání Josefa srozumitelně aplikovaný na západní životní styl vám může ukázat cestu k sobě, ke zdraví, radosti a ještě dál, až tam, kam jste možná zatím nevěděli, že jde dohlédnout. Josef se auyrvédě, masážní tereapii, józe, a východním filosofiím věnuje už desítky let. Pochází z Oregonu na západním pobřeží USA, kde se uprostřed krásné scenérie daří, na rozdíl od jiných míst ve spojených státech, alternativnímu způsobu života. Vyrůstal v komunitě lidí, pro něž je vztah k přírodě, léčitelství, hudbě, vědomému prožívání a spirituálnosti nadřazený konzumnímu způsobu života.

Josef Rubin je studentem doktora Vasant Lada, významného indického lékaře, který v 80.letech přesídlil do USA, aby šířil principy po staletí osvědčené indické medicíny do západního světa. Mezi jeho další studenty patří mimo jiné známý americký odborník Robert Svoboda i v Čehách působící lékař David Frey.

Principem ayurvédy je celostní a vědomý přístup z životu, jež vychází z přírody. Učí nás najít podstatu trvalého zdraví, pochopit fungování organismu a schopnost pomoci sám sobě předcházet jak tělesným tak duševním neduhům. Jedná se o preventivní systém medicíny, v němž skrze rozpoznání, pojmenování a respektování indivuduálních tělěsných a duševních potřeb hledáme cestu k rovnováze a radosti ze skutečné lehkosti bytí.

Tří denní seminář si klade za cíl probudit v nás uvědomění si sama sebe a schopnost aplikovat tyto poznatky v denním životě. Seminář teoreticky a hlavně prakticky pokryje témata stravování, trávení, biorytmu v různých ročních obdobích, detoxikace organismu, tělesných a dechových cvičení, spánku, sexuality a stavů mysli. Rozsáhlé a přehledně zpracované textové materiály, které účastníci obdrží jim budou průvodcem nejen po dobu tří intenzivních dnů, ale po skončení semináře. Josef věří v kontinuitu svých přednášek a je otevřený individuálním konzultacím osobně i po emailu. Kromě toho, že dotazníkem určíte svou dóšu a dovíte se, jak s ní pracovat, se můžete těšit na recepty auyrvédské kuchyně, několik tipů, jak si udělat masáž, jaké éterické oleje vybrat a jak správně dýchat pro zklidnění i nabuzení organismu. Navíc se potkáte se skupinou podobně smýšlejících lidí, kteří se stanou vaší podporou, inspirací a motivací na nové životní cestě.

Ajurvédský víkendový seminář je určený pro úplné začátečníky, ale na své si přijdou i zkušenější terapeuti a praktikující. Josef je ve svém oboru kapacitou, na jehož přednášky se sjíždějí lidé z celého světa.

Počet míst je omezený a včasná rezervace nutná.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: