JÓGA VE TVÁŘI

faceyoga

Úsměv je typická grimasa provázející radostné vnitřní rozpoložení člověka. Za dobré konstelace je zdarma, jindy dá zabrat, každopádně funguje na principu akce a reakce. Odborníci tvrdí, že už jen zakřivení pusy do rohlíku aktivuje v mozku centra štěstí. Vyzkoušejte si to sami klidně hned.

Zní to paradoxně, ale i úsměv z donucení vaše duše ocení. Vaše tvář zase ocení několik cvičení, která vás možná rozesmějí a každopádně protáhnou pár svalů, jež se většinu času jen tak nerušeně oddávají gravitaci.

Zvolila jsem si pro tenhle týden téma jóga ve tváři a než jsem začla konzultovat situaci s Googlem, pohybovala jsem se na úrovni krátké samomasáže a vědomého uvolňování obličejových svalů při fyzicky náročnějších ásánách, v nichž máme tendenci pomáhat si stisknutím zubů a svraštěním čela.

Narazila jsem ale na mnohem důraznější a zábavnější způsob, jak to téma na lekcích podat a  prodat. Jistá paní, jmenuje se Annelise Hagen, mi to svou webovkou http://www.yogaface.net nad očekávání ulehčila, za což jí tímto děkuju a v drobných jazykových úpravách na lekcích cituji.

Zkuste na několik minut denně zapojit obličejové svaly do série cviků, s jejichž pravidelných opakováním možná zastavíte záznam času ve svých tvářích a sílu zemské přitažlivosti působící na váš krk.

Ze stovek cviků jsem vybrala osm a vyzkoušela je se dvěma gendrovými skupinami. Ženy si to užily, což mě vlastně nepřekvapilo, protože cokoli vede k omlazení plati, i kdyby to byl jen mýtus, stojí za zkoušku. U mužů jsem si tolik jistá nebyla. Bála jsem se, že se jim na tváři zasekne vyděšený výraz a následně mě sešpulenou pusou vypískají. Nestalo se, vzali to, dali to a pobavili se.

Zkuste si nafouknout pusu jako Louis Armstrong, začenichat jako králík, usmát se jako královna krásy, nebo napodobte rybu, když se směje.

http://www.howdini.com/video/6638854/how-to-sculpt-and-lift-your-cheeks-using-face-yoga

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: