IDEALITA

Screen Shot 2014-01-19 at 12.55.51

Spojení slov ideál a realita. Napadlo mě ve chvíli, kdy jsme v neděli dopoledne seděli naproti sobě a mluvili spolu o obyčejných věcech. Potřebujeme druhý pracovní stůl. Přesněji řečeno, nemám vyhrazené místo, kde nechat rozdělanou práci čekat, než chytím druhý dech nového dne. Sedávám buď na zemi, s nohama poskládanýma pod nádherným masivním stolem ze staletého dřeva s patinou, jehož výška je ideální pro podložení nohou, když sedíte na sedačce, ne už tolik pro soustředěnou práci. Případně sklidím dekorativní výzdobu v podobě odložených předmětů denní potřeby z kulatého kuchyňského stolku a rozložím si tam svůj arzenál. Ačkoli už dávno nejsem školou povinná, nosím si všude sebou penál plný propisek, fixů, tužek i nůžek. K tomu bloky, knihy, počítač a to všechno tam nechám ležet a jdu umýt nádobí, utřít sporák a zalít bylinky.

Potřebujeme vytvořit místo, kde bych nesváděla sama sebe k prokrastinaci a nerušila jeho svou nespokojeností.

c0ab5cd41fa6d4b0f897ac4b711e0b06

Připravila jsem si celou tabuli referenčních obrázků na Pinterestu a ukázala mu je se slovy, že mám slabost pro skandinávský design a nábytek.

Přikývl a navrhl, že zajedeme do Ikey.

Moje touhy se sice upínaly k jiným severským značkám, ale po tom, co jsem si na webu české národní banky zjistila kurz dánské koruny, zavřela jsem stránky Bolia a usmála se na něj.
Navrhla jsem, že se tam najíme, protože doma nemáme nejen pracovní stůl, ale ani žádné suroviny na nedělní oběd.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: