Krušné hory na chvilku

Ubytovala bych se přímo na sjezdovce, v jedné z roubených chaloupek, které s bílou peřinou na střeše a závěji až po okna, stojí a tiše svědčí o pohodě zimních dní, kouříc si z komína.
image
Cvak, klikne realita a my míjíme ukazatel Chomutov a pokračujeme kamsi v dál do mlhy. Vybrali jsme si Krušné hory, protože ve sněhovém zpravodajství vyhrály první místo a taky proto, že kompromisy jsou ve vztazích vítanou alternativou k hádkám. Hlasovala jsem pro Kvildu, nebo pro Pec pod Sněžkou, ale vyhrála Kovářská. Nevěřila jsem, že někde u Chomutova může být sníh, když vlekaři z Krkonoš hází kotvy do žita, a tak jsem si vzala dvoje plavky s vyhlídkou na dva dny v aquaparku za německými hranicemi. Do poslední odbočky to vypadalo dle očekávání, bledě šedě, ale v momentě, kdy jsme začali stoupat směrem ke Klínovci, zalila nás bílá mlha. Nebylo vidět nic a slyšet bylo jen rádio v autě. Na metr důvěřivě jsme na slepo podle navigace zaparkovali před chalupou, kde nás už čekali, ubytovali a odešli spát.
image
Ráno jsme se probudili do trvající mlhy, posnídali ze švédských stolů české sýry a salámy a odjeli si půjčit běžky na Klínovec. Počasí, že by psa nevyhnal, ale vypadalo to, jako by všichni psi vyhnali své pány do půjčovny a hoblovat svah, protože kam se člověk podíval, tam byl minimálně člověk a půl. Jako několik Ladových obrázků na sobě a vedle sebe.

image

Těžko se tomu dalo věřit o pár hodin později, kdy nebe vzalo modrou na milost a bíle cukrované stromy tyčily se k nebi, pyšní na své kabáty z bělostné cukrové vaty. Boží dar na dohled včetně upravené běžkařské trati zvané Ježíškov.
Očekávání stranou, nechte se překvapovat přírodou…

image

Všimněte si hůlky. Došlo k fraktuře a následnému vypodložení dlahou. Slečna v půjčovně se nemohla přestat smát.

image

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: