U zpovědi bez kněze

imageUprostřed mostu v hluku dopravního  provozu na něj volám, že to tady nenávidím, protože to je tu hnusný. Chtěla bych to zakřičet z plných plic, ale jejich vitální kapacita mi to v rámci astmatu nedovolí. I tak to slyšel, a aniž by se na mě otočil, utrousil, ať po ránu hned neprudim a běžím. Zmlknu a dál se soutředím na nádech nosem a výdech pusou, abych ranní pohybové hry neodnesla knedlíkem v krku. Najednou se zastaví a ukazuje na chlápka, který stojí na břehu řeky nahý a vzpažuje v přípravě na šipku, kterou v zápětí zalomí do ledové vody. Po pár tempech se vrátí na břeh a utírajíc se do růžového ručníku se usmívá do všech stran. Pozdravím ho dobrý den a dál dávám nohu před nohu, abych neztratila tempo. Probíháme úzkou stezkou podél vody a přeskakujeme jeden prut za druhým, až nakonec přeskočíme i skloněného rybáře, který vysunovacím metrem přeměřuje právě vytaženého kapra. Smířlivě zahuhlám, že tady už je to hezký a ačkoli se zase neotočí, vím, že se usmívá. Zkouším ho doběhnout, ale vždycky, když s ním srovnám krok, zrychlí. Po pátém pokusu ho požádám, ať nezrychluje, že ho nechci předběhnout. Zvolní, a tak klušeme vedle sebe. Na trávníku před ateliérem Olgoj Chorchoj sedí černozlatá kočka a mezi ostatními kamennými monumenty tam taky vypadá jako socha. Slunce se do nás z nebe opírá, ptáci řvou a lidi, které míjíme se usmívají. Neděle vypadá dobře i v naší nevzhledné čtvrti. K snídani jsem se odvážila připravit vajíčka Florentine. Můj dosud nejkomplexnější kulinářský výkon před polednem. Za asistence Pohlreichova instruktážního videa jsem umetlala holandskou omáčku. Špenát jsem nechala zavadnout samostatně, ale na zastřená vejce jsem shlédla několik návodů k postupu v různých jazycích a přesto jsem jedno utopila v octu.
Tři povedené Florentiny zmizely rychleji, než jsem je stihla vyfotit, ale vypadaly mnohem líp než všechny, co jsme na šla v databázi googlu.

Zbylé bílky jsme pak proměnila v první pavlovu svého pečení a kdybych dnes umřela, tak budu skutečně odpočívat v pokoji.
image

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: