Pondělí jako by nebylo

571de2c22bf6359b0b64d19a6cea7664

Spousta lidí zaujímá k pondělkům ambivalentní pocity. Někteří až tak moc, že o tom nazpívali písničku a já si stejně nejsem jistá, jestli jim pondělí vyhovuje, nebo je štve. Posuďtě sami: https://www.youtube.com/watch?v=h81Ojd3d2rY.

Pro mě je pondělí administrativním dnem, kdy vychytávám cokoli přilétlo mým směrem a nedošlo vyřešení a zároveň se připravuju na hladký průběh nového týdne doufajíc, že bude hladký jako králík z klobouku. Teď je pondělí večer a já, stejně jako Bobek, jemuž se z vyhřáté pokrývky hlavy nechtělo s tím, že má ještě noc, mám neděli večer a cítím, že se z toho minimálně do poloviny týdne nevyhrabu. Bývala jsem časově flexibilní a nenechala se zmást pracovním ani prodlouženým víkendem. Teď jsem ohebná po těle, ale většinu času neznám dne ani hodiny ve významu jaké že je datum?
Ať už to cítíte jako výhodu, že pracovní týden bude jen čtyřdenní, nebo jste jako já zmatení a ještě v pátek si přinesete věci na čtvrteční jógu, užijte si úterní den naplno, protože pondělí nám už nikdo nevrátí.

Pokud jste si přivezli ze zahrady rebarboru, upečte si koláč.

Recept jsem poskládala z několika návodu k přípravě  s přihlédnutím k tomu, co dům dal. Voní nádherně, ale ochutnáme ho až v pondělí ráno. V úterý samozřejmě….

photo

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: