Sex s delfínem?

Dnes mě mé vlastní principy dohnaly skoro k vzteku a byla jsem blízko tomu přimhouřit oko a podvést se. Odolala jsem pokušení, protože mám ráda delfíny… a principy.

Ráno jsem si shodou okolností přečetla článek o tom, jak kdesi kdysi žila paní, jejímž úkolem bylo naučit delfína mluvit anglicky. Sblížili se a zamilovali se, delfín prý víc. Nehodnotím, stát se může cokoli. Když zaměstnavatelé jejich poměr odhalili, projekt ukončili, učitelku vyhodili a delfín spáchal sebevraždu. Přeháním, učitelku nevyhodili, ukončili projekt a ona se vdala za fotografa, ale delfín se opravdu rozhodl zemřít. Pravdivý příběh. BBC o tom natočila dokument.
Má láska k delfínům je čistě platonická. Když je vidím skákat ve vlnách, jihnu. Na Novém Zélandu jsem jela na výpravu, jejímž cílem bylo plavat s delfíny. Nestalo se, neb měli v hejnu mláďata a my tím pádem smůlu. Plavání je z bezpečnostích a možná i mravnostních důvodů povolené jen s dospělými delfíny.

Tuňák, to je jiný příběh. Toho mám ráda i fyzicky. Zní to hrozně, ale je to pravda. Jednou za čas jím maso z tuňáka a vím, že je to ohrožený druh a že je to živá bytost, tak to alespoň trochu zlepšuju tím, že kupuju jen tuňáka se známkou dolphin safe. Znáte tu malou ikonu na obalech?

dolphinSafeLogo

Přesně ta dnes téměř byla zdrojem mého principielního selhání. Ve třech obchodech jsem byla a ani v jednom neměli na plechovce delfína.Měla jsem všechny ingredience na salát Nicoise a chyběl mi jen tuňák. Konzervovaný, protože čerstvého jsem v tomhle vedru nechtěla vozit půl dne v tašce. Ve čtvrtém obchodě jsem se rozhlédla, jestli mě nikdo nevidí a  skoro sáhla po plechovkách bez delfína. Princip můj mě plácnul přes ruku a k večeři budou místo tuňáka v salátu fazole.

 

 

 

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: