Dnes pro změnu podlejzavá kráva

 

photo

Výhodou běhání ve městě je fakt, že než se dostanete pod zelené stromy, musíte prokličkovat mezi domy a máte tak šanci objevit místa, kam se vrátíte, až zase budete vypadat reprezentativně – ji. Dnes ráno jsme tak v potu tváře zjistili, že nám v dělnické čtvrti včera otevřeli Home Kitchen. Mladší sestra zavedené domácí restaurace, která sídlí v Jungmannce. Prostor je to x-krát větší, ale rukopis nese stejný, jen o něco víc industriální, protože nové prostory mají takový charakter. Nová HK je součástí komplexu Prague Marina, kde kromě bytů najdete pivovar s restaurací, prodejnu i kotviště lodí, dětskou školku a nespočet kanceláří. Ještě loni prázdné prostory se postupně začínají plnit a komplex v přístavu ožívá. Nejsem z Holešovic úplně u vytržení, protože jsem Branická, ale musím uznat, že to tam je čím dál lepší.

photo 1-1

 

Když mi rudé tváře zbledly, vrátila jsem se do Home Kitchen s tím, že tam u kávy budu dnes dopoledne pracovat. Fenomém naší doby, mobilní kancelář, má nesporné výhody. V momentě, kdy pracující zvítězí nad tendencí se kavárensky povalovat a čumět, co kde lítá, může být i efektivní. Selhání lidského faktoru není jediným rizikem. Zaslíbená destinace může zmařit pracovní morálku nepřítomností wifi, případně přítomností známých tváří, jimž je třeba promluvit díru do hlavy. HK wifi disponuje a personál heslo netají, a tak jsem se přidala k několika již aktivním mobilním pracovníkům v řadě. Objednala jsem si latté a dostala na výběr druh kávy včetně rady, že Etiopie v mléce lépe vynikne. O vodu jsem si ani říkat nemusela.

photo 2-1

photo 3-1

photo 5

Obsluha má sladěné mundůry. Holky měly slušivé denimové zástěry a kluci v otevřené kuchyni bílé rondony. Jídlo jsem neochutnala, byla jsem po snídani a čas na oběd zatím v nedohlednu, ale nechala bych se zlákat denní nabídkou, protože ze zkušenosti vím, že v HK dobře vaří a pečou. Spolka jsem slinu a odvrátila pozornost od jídla k malým detailům jako papírové misky na chleba, precizní vystavení produktů v mně sympatickém stylu podle velikosti a barevnosti a jedlé rostlinné dekorace.

photo 1

 

photo 3 photo 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Home Kitchen, Jankovcova 14 a, Praha 7 Holešovice

http://www.homekitchen.cz

photo 5-1

 

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: