Pít pyl z těl včel?

True Food, Život

photo 3

Kdesi jsem si kdysi přečetla o včelím pylu, který se používá jako přírodní energizant (nejsem si jistá, že se to slovo v češtině používá, ale dává smysl, ne?). V rámci únavového syndromu jsem otevřená všem cestám, jak se nakopnout, s výjimkou drogovým kartelem zneužitých amfetaminů. Výzkumy se ve výsledcích rozcházejí a není jednoznačně prokázané, že pyl (anglicky bee pollen) opravdu dodává energii. Studie, které jeho účinky prokazují tvrdí, že zvyšuje odolnost těla při zátěži, pomáhá rychleji regenerovat a konejší tep srdce. Stejně tak sporný je jeho vliv na redukci váhy. Buď zahání hlad nebo ne. Vyzkoušejte to sami na sobě. 

photo 2

Koupila jsem ho teprve před pár dny, takže jsem v testovací fázi. Přidává se jako sladidlo do nápojů, do müsli nebo třeba do jogurtu. Je to silný alergen a může vyvolat silnou  a nepříjemnou reakci – svědění nebo otok jazyka, ale taky nemusí. 

Včelí pyl se stírá z těl včel, které ho na sebe nabalují, když poletují mezi květinami. Je to směs pylů mnoha druhů květin a včelích slin (nevěděla jsem, že včely slintají). Pro tělo je v surové podobě nestravitelný, a tak prochází šetrným procesem stěpení, při němž jsou zachovány jeho kvality. Obsahuje vitamíny, bílkoviny, minerální látky a spoustu dalších přírodních zdrojů dobra. 

Možná to je zázračný zdroj zdraví, možná ne. 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s