Old-skulová komunikace

Kouzlo poštovní komunikace je, že funguje recipročně. Pošleš, dostaneš!

Dvě otázky a dost pravděpodobně jedna odpověď.

1. Kdy jste naposledy dostali pohled nebo dopis do schránky?

2. Kdy jste naposledy poslali někomu vzkat nebo balík?  (Email ani zásilka přes úschovnu se nepočítá.)

photo 2

Vyrostla jsem v době, kdy se povinně psaly vánoční a velikonoční pohlednice a k narozeninám se v obálkách posílala dost nevkusná přání se zlatými třpytkami.

Ačkoli jsem se, narozdíl od starého psa, naučila novým kouskům, zůstala jsem, jako ten pes, věrná službám pošty. Nabídka výročních gratulací a pohledů výrazně vzrostla, stejně jako ceny známek a služeb. Fronty u poštovních přepážek se drží předrevolučního standardu a nadále poskytují prostor pro dlouhé meditace ve stoje.

photo 1

Nejfrekventovanější je schránka mojí babičky, která nemá email, takže je to její sociální síť. Celá široká rodina jí posílá pozdravy z cest a já i z domova.  Sestřenka letuška, jí svědomitě vozí pohled z každého letu, ale ekonomicky jí je bez známek hází rovnou do schránky. Můj táta pohledy poctivě posílá se známkami, ale ekonomicky se projevuje taky, když celý vzkaz omezí na dvě slova – posílám pozdrav. Moje čumkarty jsou většinou litánie, protože se ekonomicky snažím využít každý volný kousek místa.

Zcela neekonomicky občas posílám kamarádkám za oceán balíčky, kterým říkáme care package. Ty na fotce jsou plné reprezentativních vzorků českého cukrárenského průmyslu. Zpátky se mi vrací jejich lokální obdoba. No není to sladký?

photo 3

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: