Může nás jóga udělat dlouhodobě a udržitelně šťastnými?

Možná může a když to nezkusíme, nebudeme nikdy vědět.

Kudy vede moje cesta ke štěstí?

1. Pravidelnost – návykovost – radost z prožitku. 
Říká se, že člověk přivykne tomu, co vydrží opakovat po 21 dní. Vytvoří si závislost, která se stane přirozenou součástí jeho světa a když najednou nebude, dostaví se abstinenční příznaky. Závislost je projevem toho, že jsme si něco oblíbili natolik, že bez toho nemůžeme být. Máme to rádi, tudíž nás to dělá šťastnými, není to tak?
tumblr_le0u2dl7fP1qdbbywo1_500
2. Ty nejlepší věci v životě jsou zdarma, tak jak to, že bez práce nejsou koláče?
Všechno má nějakou hodnotu a cenu, takže ačkoli nevysolíme peníze, zaplatíme. Očekávání je zdarma, ale taky sázka do loterie. Nemusí to klapnout. Dávat a neočekávat je cesta, jak nedojít zklamání a naopak získat nečekané a to potěší. Vlastní praxe nestojí víc, než úsilí a dává něco, co je nedá vyčíslit penězi.
building-coop-movement
3. Někam patřit znamená mít se kam vrátit. 
Potřeba jistoty a bezpečí je pro většinu lidí zásadní. Samota je stejně tak důležitá, ale lépe se snáší, pokud je to osobní volba a netrvá věčně. I buddha, když odešel od rodiny do izolace, skončil po letech samoty se skupinou svých žáku v komunitě. Jogová podložka je místo, kam se můžeme denně vracet, a které můžeme srolovat a vozit s sebou, když na to přijde. Je to ostrov v moři možností, na němž čerpáme sílu a nejen fyzickou. Na jogové podložce se nedá ztratit. Časem získává patinu, do níž jsou vepsány příběhy z cesty. Je to svatyně, kterou kamkoli umístíme, zůstane věrná naší víře a bude nám podporou. Na podložce jsme doma. Bez hypotéky, bez nutnosti platit nájem. A doma je dobře.
Heather-Hansen-emptied-gestures-5
4. První pomoc v nouzi.
Když nevíš, co se sebou, když se nudíš, když se trápíš nebo když překypuješ energií —> cvič!
Několik asán za sebou je sestava, která má sílu změnit otáčení koleček v hlavě. Vyžaduje pozornost, a tak jí odebere tam, kde není potřeba a přivede do lepší společnosti, kde se potkávají mysl a tělo ve vzájemné interakci. Zapojí svaly jen tak, jak touží být zapojené.
Lidé jsou šťastnější, mají-li možnost se realizovat a být kreativní, nebo se hýbat do rytmu hudby. Jiné potěší ležet odevzdávajíc tíhu světa gravitaci, protože kontakt se zemí uzemňuje i nabíjí.

A ta vaše?

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: