Shellak! Ruce vzhůru.

“Ukaž, ty máš krásný nehty”, polichotila jsem před pár měsíci holce mýho bráchy a nevěděla, že se tou otázkou dostanu až k Lubošovi za stůl. Prý Shellak, co vydrží 3 týdny a vůbec neničí přírodní nehty, říkala mi. Vypadaly božsky. Vždycky jsem měla slabost pro upravené ruce. Všímám si u lidí jaký mají tvar nehtů, kde jim končí lůžko a začíná špína. Sama mám kliku na pěkné nehty až na palce, kde se mi dělají “vrásky” a nepomáhají na to medvídky Haribo ani želatina. Proto jsem se nadchla do Shellaku a do Luboše. Kluk, co dělá holkám nehty a není gay ani zženštělej?!? Zní to jako předsudky a uznávám, měla jsem je. Nečekala jsem prima týpka, co se ve svém volném čase věnuje kaprařině, nehledě na to, že jsem ani netušila, že taková disciplína existuje.

IMG_0968

Profesi podědil po matce a lakuje už léta. Co si za tu dobu musel od upovídaných žen vyslechnout za příběhy se neodvažuju domyslet. Seance u něj trvá hodinu, tam se vejde minimálně 2000 slov. Nicméně žije, usmívá se a dokonce má holku.

Shellak je lak, co se zapéká v “troubě” pod UV zářením. Nanáší se v několika vrstvách a může mít lesklé nebo matné zakončení. Nepůsobí kýčovitě, ale jako běžný lak. Odstraňuje se jakýmsi chemickým roztokem v zábalu z alobalu a zbytek se seškrabává dřívkem. Nehty se pod ním zůstávají pevné a zdají se zdravé.

Vydrží dost. Nejsem žádná princka. Hrabu se v hlíně, otvírám plechovky a holýma rukama drhnu špínu z kdečeho. Trvanlivost je u mě 3 týdny přesně, protože pak už jsou dost patrné odrosty a taky stopy mé denní dřiny.

Podle průzkumů odpovídá intenzita UV záření v pícce pár minutám venku na slunci, takže je ok i pro těhule.

photo 2

photo 1-1

Jsem pro přírodní krásu. Nebarvím si (zatím) ani šedé vlasy a z dekorativní kosmetiky vlastním sotva řasenku a tvářenku. Lakovat si nehty mě nebaví a i kvalitní lak od OPI nebo ORLY mi vydrží sotva den, než se začně odírat. Nemít rýhované nehty na palcích, asi bych to neřešila, ale mám je, a tak nosím Shellak. Jednou za tři týdny mě to stojí hodinu času a 400 korun. Na domácí manikůru mi tiše sedá prach.

photo 4-1
lesk nebo mat? můžete si vybrat.
photo 5-1
po dvou týdech

photo 2-1

Luboš pracuje v kadeřnickém salónu v Přemyslovské ulici a jeho číslo je 606 328 163. Svolení ho šířit mi dal. Součástí sezení je i úprava nehtů a kůžiček.

photo 5

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: