Lajnu po ránu

Probudili jsme se na zemi v obýváku, kde kempujeme, protože malujeme ložnici. Nechtělo se mi v 7 ještě z peřin, a tak jsem se zachumlala a objevovala a obdivovala, co všechno lidi dělají, když netráví slunečné dny s válečkem u stěny.

image

Třeba chodí po laně. Říká se tomu slackline a je to popruh z polyamidu nebo polyesteru v různých celkem úzkých šířkách, který se napíná mezi stromy v parcích, v extrémnějším případě mezi dvě skály v Yosemitech, nebo na Islandu. I v Čechách jsou lidé, pro něž to je pevná půda pod nohama. Často jsou to lezci, ale není to pravidlo. Nic pro mě, která jsem v panice při pohledu z okna v 6.patře, ale fascinuje mě to a smekám před nima.

Vypadá to, že v rámci slackline se vydělují disciplíny trickline (skoky, triky a pověry), longline (čím delší, tím napínavější), highline (procházka v nebi s jištěním) a možná ještě další, o nichž zatím nevím.

Sady a rady pro začátečníky i pokročilé najdete tady.

Chci to zkoušet, ačkoli se mi potí nohy, když vidím lidi chodit mezi skalami a nevěřím svým očím, když někdo skočí “luka skywalkera”. Posuďte sami http://youtu.be/eFWGshIErqU

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

One thought on “Lajnu po ránu”

Comments are closed.

%d bloggers like this: