Jamie, Dita, Albert a dýňová sezóna

Začalo to listováním v kuchařce při výběru sobotního oběda. Vzali jsme ji do postele, kde stůňu, a chvíli jsme si dekandentně užívali trojku s Jamiem Oliverem a obrázky jeho jídel. Pak jsme racionálně usoudili, že jen “co je v domě, to je pro mě”, zaklapli kuchařku a rozhodli se improvizovat s obsahem lednice a spíže. Popustili jsme uzdu fantazii až do obchodu u nás v ulici, protože jsme dost punková domácnost.
image

Mně se seběhly sliny na cheesecake a vzpomněla jsem si na recept na jeden nepečený od Dity P. Na jejích stránkách jsem ho nenašla, ale zjistila jsem, že po 5 letech v Apetitu teď vede Albert magazín, kde jsem ten recept sice našla, ale už mě nezajímal, protože mě svedla dýně. Narozdíl od cheesecaku má jen málo kalorií a hodně draslíku, což ji na škále vhodná posunuje blíž středu zájmu. Určitě jste už slyšeli, že pro člověka jsou nejlepší lokální sezónní plodiny. Teď je ten čas si to ověřit.

image

Ať už se jmenuje máslová, špagetová nebo exoticky Hokkaidó, můžete ji pěstovat v obýváků na Jižáku i v Prčicích.

Albertovy stránky překvapivě nabízí nespočet receptů, tipů a triků v doprovodu vkusných fotek. Překvapivě proto, že jsou bez registrace a zdarma. To je milé! Vybrala jsem si tam recept na dýňový chleba a Hokkaidó už sedí na stole. (Díky Ondro.)

image

A takhle to vypadá, když vaří muž. Mám kliku, že mám takovýho na kluka.

image

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: