Jamie, Dita, Albert a dýňová sezóna

Láska, Radost, True Food, Zdraví, Život

Začalo to listováním v kuchařce při výběru sobotního oběda. Vzali jsme ji do postele, kde stůňu, a chvíli jsme si dekandentně užívali trojku s Jamiem Oliverem a obrázky jeho jídel. Pak jsme racionálně usoudili, že jen “co je v domě, to je pro mě”, zaklapli kuchařku a rozhodli se improvizovat s obsahem lednice a spíže. Popustili jsme uzdu fantazii až do obchodu u nás v ulici, protože jsme dost punková domácnost.
image

Mně se seběhly sliny na cheesecake a vzpomněla jsem si na recept na jeden nepečený od Dity P. Na jejích stránkách jsem ho nenašla, ale zjistila jsem, že po 5 letech v Apetitu teď vede Albert magazín, kde jsem ten recept sice našla, ale už mě nezajímal, protože mě svedla dýně. Narozdíl od cheesecaku má jen málo kalorií a hodně draslíku, což ji na škále vhodná posunuje blíž středu zájmu. Určitě jste už slyšeli, že pro člověka jsou nejlepší lokální sezónní plodiny. Teď je ten čas si to ověřit.

image

Ať už se jmenuje máslová, špagetová nebo exoticky Hokkaidó, můžete ji pěstovat v obýváků na Jižáku i v Prčicích.

Albertovy stránky překvapivě nabízí nespočet receptů, tipů a triků v doprovodu vkusných fotek. Překvapivě proto, že jsou bez registrace a zdarma. To je milé! Vybrala jsem si tam recept na dýňový chleba a Hokkaidó už sedí na stole. (Díky Ondro.)

image

A takhle to vypadá, když vaří muž. Mám kliku, že mám takovýho na kluka.

image

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s