Lidé rádi překonávají rekordy a Karlín je malý Berlín

Na stěně visí kytara, na sedačce polehávají dvě ukulele a na stole chytají prach klávesy. Ačkoli mě v dětství po dvou letech vyhodili ze sboru pro absenci hudebního sluchu, nechali mě v lidušce hrát na piano, protože prý disponuju “klavíristickou” rukou. Moc daleko jsem to tenkrát nedotáhla a navždy mě to mrzí, proto ty klávesy. Můj kluk, majitel strunných nástrojů, hudební sluch má a dokonce hrál v kapele, což se rozhodl na stará kolena oživit, a tak jsme v sobotu vyrazili do Karlína, kde se 98 kytaristů a jeden ukulelista pokusili překonat světový rekord v počtu hráčů na jednom místě. Nepovedlo se jim to o celých 271 osob, ale o tom nemluvíme.photo 3

Hudební škola Spektrum uspořádala před kostelem na Karlínském náměstí happening, jehož součástí byl ten letos neúspěšný pokus o překonání rekordu z roku 1998. Odpoledne měli ve škole den otevřených dveří, k večeru pak venku koncerty, klobásy a pivo. Protože Karlín je takový malý Berlín, tak měli i chai a vegetariánské občerstvení.

photoOndra si vzal ukulele, neb na kytaru nemá futrál. U registrace se divili, ale nakonec ho přijali. Museli, měl s sebou největší a nejkosmopolitnější fan klub ze všech hráčů. Jmenovitě Australanku z Německa, Korejku z Laosu, českého právníka s kanceláří v New Yorku, nastydlou učitelka a asistentku filmových hvězd. Sám o sobě světový rekord.

photo 2

Když před kostelem souznělo 98 kytar a jedno ukulele, byl to zážitek. Hráli a zpívali Kryla, Nohavicu a Krejča s Klusem. Takový reprezentativní vzorek naší písničkářské tradice, evidentně populární i u dětí.

photo 5

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: