Inspirace & motivace

Radost, True Food, Zdraví, Život

Dvě slova, která mohou být někdy vzájemně zaměnitelná a jindy fungovat v návaznosti, přestože se významově liší a nemají společný kořen ani jmenovatel. Avšak činitel, jako ten, kdo koná, může dojít motivace skrze inspiraci a inspirovat se tak, že bude motivován.

Inspirace, z latinského in – spirare (vdechnout), zdá se přenáší se vzduchem. Může přiletět z hůry jako vnuknutí nebo nečekaně přistát jako nápad. Může být vdechnuta do ucha můzou nebo přenesena jako smích či nadšení z jednoho na druhého. Následkem je tvořivost.

Motivace je definována jako soubor faktorů vedoucích k energizaci organismu. Jinými slovy je to potřeba dosáhnout nějakého cíle a může to být pár kroků na toaletu s cílem se vyčůrat, nebo překonání 8 tisíc výškových metrů s cílem překonat sám sebe i většinu lidí, a pak se vyčůrat před cestou zpátky dolů. Následkem je uspokojení potřeb.

V důsledku kombinace motivace s inspirací tak vznikají přinejmenším uspokojivé výtvory.

Motivována zdravým mlsáním a inspirována Kuchařkou ze Svatojánu, upekla jsem oříškové tyčinky. Okolí z nich bylo nadšené a jejich organismy energizované.

Tyčinky jsou 100% veganské a chutnají tak skvěle, jak si umíte představit už při výčtu ingrediencí – mandle, datle, ořechy, brusinky, rozinky, kokos…

Pečou se krátce a vydrží ještě kratčeji, pokud je bezpečně neuchováte v lednici, aby je uspokojení chtivé organismy z rodiny okamžitě nevdechly.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s