Hlavně netlačit na síto

Do sítotisku jsme přišly vybavené třemi zákusky a jednou lahví bílého vína –  připravené na dlouhý večírek.

Nápisy v křivkách jsme rozstříhaly a slepily tak, aby lícovaly.

karma

IMG_9435

Výstřižky jsme pak vyměřovaly před osvícením. Vzhledem k tomu, že jsou psané rukou a nedrží rovnou linku nám to dalo dost zabrat.

IMG_1563

Když jsme vyndaly osvícené síto, nebylo na něm nic. Po chvilce paniky nám šéf prozradil, že se musí vymýt. Tak jsme ho wapkovaly, dokud se nápisy neobjevily.

IMG_1569
všimněte si vykukujícího obličeje s brýlema

Pak jsme retušovaly pomocné lepenky a zakrývaly malé dírky, které jsou vidět jen pod určitým úhlem.

IMG_1539Před tiskem jsme ředidlem očistily nanášecí táhla a vyznačily si, kam se budou pokládat pásky. Nálada byla značně povznesená, ačkoli jsme větrali.

IMG_1571

IMG_1564

IMG_1570
poznáváte ty brýle?

První tisk. Vybrala jsem oranžovou barvu, protože ji mám dlouhodobě ráda. Je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v lidech zvědavost a touhu po dobrodružství.

IMG_1565

IMG_1566Tlačit se musí přiměřeně a pod stejným úhlem. Po dvou přejetích jsme tisk 12 sekund sušily a při počítání 1 mississippi, 2 mississippi.. jsme si vzpomněly na jeden z dílů Friends, kdy jde Ross do solárka a ve spojení s výpary z ředidla to byla úplná hysterie.

IMG_1568

IMG_1572Před finálním zapečením jsme nechaly pásky trochu odpočinout a šly se podívat na ochoz, z něhož byl krásný přehled o tom, co se dělo na vernisáži Michala Škapy Graffoman v galerii Chemistry.

IMG_1553V létě jsme s Rosťou v jeho studiu vyrobili první sérii pásků pro účely Klubovny. Jsou bílé a prošly zatěžkávácí zkouškou praní, protože aby bílá bílá byla, musí se někdy vyprat. Tisk drží.

IMG_9424

IMG_9429

IMG_9427

IMG_9431

bily_pasek-18

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

One thought on “Hlavně netlačit na síto”

Comments are closed.

%d bloggers like this: