Po městě s kulometem

Jógamatka alias podložka na cvičení jógy, jinak také přezdívaná karimatka nebo zcela nevhodně, leč tradičně tělocvičně žíněnka je vcelku nepraktická, zejména pokud s ní člověk štráduje po městě nebo cestuje po Asii. Většinou se roluje do válce a bývá celkem těžká. V nabídce jsou i odlehčené rolovací podložky, nicméně do kabelky ani bežné tašky na sport se neschovají. Existují varianty cestovních podložek, které se dají složit do malého čtverečku, ale nejsou zrovna pohodlné, protože jsou tenké.

TravelJournal_MG_1832_2

 

Řešení je povícero a záleží na individuálním vkusu.

Jogíni motoristi vozí podložku v kufru a přenesou ji v podpaží z parkovacího místa na místo, kde cvičí. Jogíni hromádkáři (tedy ti využívající MHD) můžou zvolit popruhy, provázky nebo šňůrky, které upevní na protilehlé konce a přehodí svázaný válec křížem přes tělo. Tašky nebo vaky se vyrábí v různých provedeních. Batikované nebo síťované celkem jednoznačně definují, co obsahují. Látkové pytle nechávají prostor spekulaci a kožené nebo designerské kousky můžou svádět k tomu, že se v nich ukrývá hudební nástroj, případně zbraň typu kulomet. Pokud jógamatka kouká z batohu a sněží, navlhne, ale nežijeme na Aljašce, tak to není takové drama.

Poponášení odpadá v momentě, kdy si jogíni vystačí s erární podložkou, jakých je ve většině studií dostatek. Tato varianta není vhodná pro fajnšmekry, kteří se neradi válí v potu předchozích generací. I tady je řešení v podobě “ručníků” speciálně určených na cvičení jógy. Rozměrem odpovídají délce i šířce podložky a kromě hygieny poskytují i stabilitu, protože nekloužou. Multifunkčně se dají použít jako ručník v pravém slova smyslu.

manduka2

Lahvička s postřikem určeným na čištění jógamatek je malá, skladná a praktická. Voda a esenciální oleje se postarají o antibakeriální a antiseptické prostředí, které navíc provází příjemná vůně.

newage_yogamat-04

Vždycky jsem měla ráda tašky, kabelky i batohy. Na jógamatku jsem jich už pár vystřídala a zůstala věrná 3 značkám. Stella McCarney pro Adidas, Orla Kiely a Manduka, protože si vážím toho, když návrháři o svých produktech přemýšlí esteticky i prakticky.

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: