Není nad to všední

Netajím se tím, že můj oblíbený časopis je Venkov a styl. Teď mi v ruce přistálo první číslo Krásného venkova a taky se mi líbí, ačkoli jsou si jak vejce vejci podobné… Nicméně, všechna tyhle 2Déčka na křídovém papíře se nevyrovnají skutečnému venkovskému smradu hnoje a vůni dřeva.

Kamarádka Pavlínka bydlí v Putimi, což je kousek od Písku a jejich stavení u rybníka, pes, les za humny, dupající králíci a taky kocour Eda, co spí v košíku na zápraží, jsou zrnka mého oblíbeného šálku kávy… s mlékem, neb cesta do kravína, kde traktorista Venca nalije do bandasky čerstvé mléko, je větší žážitek než nově otevřené bistro se všemi baristickými vychytávkami.

Pavlínka je krásná jak štěstí a štíhlá jak laň, jen se jí teď pod kabátem vzdouvá těhotenské bříško, což ze zadu ani nepoznáte, pokud se zrovna houpavým krokem neprochází se psem po lese doufajíc, že to lovecké plemeno odolá puzení složit jí k nohám bažanta. Kdyby se to stalo a nebohý bažant by psí útok přežil, měly jsme instrukce ho třetím brkem šťouchnout do oka a tím ho zbavit trápení. Na usmrcování bažanta nastěstí nedošlo, a tak jsme se v klidu mohly věnovat třepení vlasů

IMG_2686

Cestou zpátky na vyhřátou pec jsme míjely labutí jezero, kde se ukázalo, že venkovské labuťe nejsou tak ochočené a ochotné pózovat jako ty na Náplavce.

Chalupa voněla dřevem, co hořel v krbu a vánoční výzdoba svítíla do z oken na čtvercový dvorek, který zdobí vřesy z lesa. Jako vážně, srdce plesá… ačkoli ten rým je trochu klišé.

IMG_2743

 

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: