Pravidla Klubovny

ČTYŘI ADVENTNÍ PRAVIDLA KLUBOVNY

madewithOver

  • podívat se na věci občas z jiné perspektivy
  • udržovat rovnováhu
  • usmívat se
  • sdílet (klidně přes fcb)

Lekce vedu česky i anglicky a někdy dvojjazyčně (což je hukot) a tak pak smíšeně mluvím – a nejen já, i lidi, se kterými se stýkám.

Ukazuju lidem, co dělám, protože i mně to jednou někdo ukázal a já se chytla. Něco ve smyslu: “Koukej, co jsme zjistila, že se dá dělat, když to opakuješ pravidelně.” Je to podobné digihře. Když něco dokola opakujete (mačkáte replay), zlepšujete se. Máte lepší čas i skóre a posunujete se do dalšího levlu, kde je to náročnější a vám se daří a zjišťujete, že užijete více dovedností a už je to počítačová hra a vy se mimoděk učíte.

Stejně tak jóga. Zajdete na lekci, chodíte častěji a těšíte se víc. Začínáte cvičit doma, nebo se najednou nachytáte, jak stojíte v asáně a je vám skvěle po těle. Pak začnete vnímat hudbu a zjistíte, že jsou kirtany, létací jóga, meditace a spirulina a chia kaše. Dovolené si vybíráte podle dostupnosti lekcí jógy. Na Book depository máte účet s wish listem (kolonka přeju si mít), protože jste ještě nedočetli ty poslední must haves (tyhle musím mít). Na stolku katalog vonných olejů a v koupelně neti pot (konévka na čištění nosu). Vybarvujete mandaly a čtete knihy s čím dál hůř vyslovitelnými názvy (Bhagavad Gita). Váš kluk se začíná strachovat, aby to nemělo trvalé následky. Že prý někdo z kamarádů má kamaráda, jehož manželka dělala tu jógu, až jí jeblo. “Že ti nejebne, Táňo,” prosí mě otázkou kluk.

neti_kaše

Praktikovat jógu je cesta. Jdu po ní zatím krátce, učím se vnímat a být vědomá. Lekce jsou způsob, jak to, co prožívám, sdílet, přitom se stydět a mít trému. Někdy víc, někdy míň. Jistota se odvíjí od míry mé vlastní praxe. Tenhle týden jsou lekce předvánoční freestyle. Podle počtu lidí buď cvičíme ve dvou nebo se houpeme v síti.

Nevím, či mi už jebe. Je prosinec, venku i v noci 6 stupňů.

A posouchám tyhle modrý voči….

Děkuju Martině za létací fotky.

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: