Homolkovi jeli na trhy

IMG_2791

Za úsvitu jsme vyrazili do Salzburgu. Dřív, než jsme stihli vybalit řízky, vybalila jsem skutečnost, že nemám ani pas ani občanku. Tátu málem trefil šlak a mě jeho napřažená paže. Ukázalo se, že ačkoli nejsou celnice, my už nejsme takoví pankáči, abychom to riskli, a tak jsme se pro ní vrátili, a místo do Rakous, jsme si to namířili do bližších Němec. Po dvou hodinách jsme dorazili do Drážďan, kde jsme další 2 hodiny hledali místo na zaparkování mezi červenými neony BESETZT. Bez skurpulí jsme se všichni čtyři nahrnuli do nejbližšího hotelu, abychom tam s patřičným výrazem, že tam patříme, pobíhali zmateně z rohu do rohu hledajíc toaletu.

Drážďanské vánoční trhy jsou pompézní a stylové. Svařák, punč i svařené pivo se prodávají v keramických hrnečcích, které buď oproti záloze vrátíte, nebo si je odvezete domů jako suvenýr. Tradiční štoly jsou dlouhé jako týden, podobně jako davy lidí seřazených do fronty u stánků. Prodejci jsou krojovaní a nabídka pestrá.  Mezi pečenými kaštany a curry wurstem nechybí ani české trdlo. Širokými ulicemi se prohání S bahn a koňské povozy.

Ačkoli nesněžilo, bylo tak větrno, že jsem do sebe pro zahřátí kopla 2 vaječné punče, kvůli kterým se tam ráda vrátím. Vlakem a ideálně až k večeru, kdy se rozsvítí tisíce světel, včetně kolotoče a město vypadá jako pohádkové kulisy.

Zajímalo by mě, jestli mají za městem obrovské haly, kam všechny ty vánoční dekorace po svátcích navezou, protože tolik louskáčků, kolotočů a hvězdiček pohromadě jsem ještě neviděla.

 

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

One thought on “Homolkovi jeli na trhy”

Comments are closed.

%d bloggers like this: