3 důvody, proč mít škrabku na jazyk

Čištění zubů patří k základním hygienickým návykům. Čištění povrchu jazyka je nadstandard, na který je čas i prostředky. Škrabka stojí v Yogacentru něco málo přes 100 korun a čištění zabere pár sekund. Jak vypadá?

Processed with Moldiv

Dentální hygienici stejně jako ayurvedici se shodují, že škrabka na jazyk stojí za investici.

Tři důvody proč;

1. SVĚŽÍ DECH

Škrabka odstraňuje z povrchu jazyka toxíny vyplavené trávicím systémem, který v noci pracuje. Bakterie se usazují vzadu, kam se kartáček na zuby nedostane. Seškrábnutím (proto škrabka) je odstraníte. Když zůstanou, vrací se zpátky do těla a tam škodí. Nabourávají imunitu, což se může projevit právě zdechlým dechem.

2. VYTŘÍBENÁ CHUŤ

Bakterie se usazují v chuťových buňkách a blokují je. Očištěním se receptory otevřou a rozlišovací schopnost na chutě stoupá. Úměrně s tím roste zážitek a prožitek a požitek včetně lepšího trávení.

3. PODPORA IMUNITY

Forma prevence. Toxíny se nevracejí do těla. Předcházení problémů se zažíváním a dechové obtíže.

Jsou různé typy škrabek. I to potvrzuje shodu moderní medicíny a ayurvedy. Plastové, vyšperkované řadou výhod a pak úplně jednoduchý kus kovu s plastovými úchyty pro prsty. V jednoduchosti je krása i praktičnost. Pro mě je snáz použitelný, hygieničtejší, ergonomičtější a víc se mi líbí. Přijde mi, že tolik nepodněcuje dávivý reflex. (zajímavý wiki popis včetně příkladů… polykači mečů a pornoherci se ho učí potlačovat)

IMG_2589

Několik let jsem používala moderní škrabku. Změnila jsem ji před pár měsíci. Víc mi sedí k rannímu rituálu, kam patří ještě vyplachování dutin nosu, asánová praxe a meditace. Když stíhám jen jednu z činností, tak jazyk, ten je rychlovka. Praxe osobní hygieny jazyka Jihwa Prakshalana se má provádět na lačno.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: