SPOTIFY

Pro mnohé z Vás nic nového, ale pro někoho možná objev roku. Stejně tak jako pro mě. Odolávala jsem docela dlouho, protože jsem nechtěla platit za hudbu, které mám ve složce my music přes 80GB a některé písničky jsem ještě ani neslyšela.

Před cestou do Asie jsem si všechna ta giga natáhla do iPodu a plánovala si, jak budu poslouchat, vybírat a třídit, a jak si sestavím skvělé nové playlisty na lekce. To jsem neudělala. Hudbu jsem poslouchala max pár hodin v letadle nebo v noční autobusu. Jinak jsem dala přednost šumění moře a příběhům lidí, se kterými jsem se potkávala. A došla uvědomění, že to tak asi bude vždycky. Každý den přichází něco nového a na třídění archivu budu mít čas možná v důchodu, ale jak tak pozoruju rodiče, ani tehdy to neklapne.

Hudba, kterou vlastním, často z druhé ruky, je i desítky let stará a dostupná nejen v mém iPodu, a tak mi přijde časově ekonomičtější a praktičtější založit si účet na Spotify a mít k dispozici staré známe hity i ty “fungl nagl neue” pecky.

Za Spotify se platí měsíční paušál 6 Euro, pokud tedy nechcete, aby Vám mezi každou druhou písničkou hučela do uší reklama. Prvních 30 dní je zkušebních, závazek můžete kdykoli zrušit.

Aplikace jsou dostupné pro Apple i Android pro chytré telefony i tablety. V případě, že si Spotify platíte, máte tzv. Premium účet, který Vám dovoluje hudbu poslouchat nejen online, ale i v době, kdy nejste připojení k internetu.

Líbí se mi, že Spotify nabízí hotové playlisty, které vybírate podle nálady, žánru, aktuální aktivity nebo denní či roční doby. Můžete si hudbu namixovat podle svých oblíbených tracků nebo objevovat nové obzory. Spotify komunikuje se Soundhoudem i Shazamem, takže si snadno najdete podobnou hudbu jako byla ta, co Vás tuhle zaujala v kavárně.

Podobných aplikací je k dispozici víc. LastFM, Deezer atd.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: