Kavárna čekárna

Jedno z mých oblíbených dramat je Čekání na Godota. V čekání na kohokoli si tak nelibuji a dokážu z něj udělat taky drama, přestože je to čas, který dostávám “nečekaně”, zdarma a jen pro sebe. Je samozřejmě rozdíl mezi čekáním v zácpě a čekáním na slunci s knížkou, ale každá mince má dvě strany…

cekarna

Kavárna Čekárna je kousek od Výtoně, v ulici, kam jsem kdysi chodila na střední. Vratislavova, ta co vede nahoru k hradbám Vyšehradu.

Nespornou devízou je zahrádka ve vnitrobloku, která sousedí s farností a vklíněná mezi činžovní domy, kamenné zdi a kvetoucí stromy evokuje atmosféru víkendové zahradní slavnosti z minulého století. Barevné stoly a židle, houpačka a hamaka, modré nebe nad hlavou a všeobjímající ticho, které přerušuje jen hlaholení ptáků.

Prostý a vkusný jídelní a nápojový lístek, domácí dorty, káva na všechny způsoby, alko i nealko nápoje včetně skvělé domácí zázvorové limonády.

Další sluncem doslova zalité místo pro lidi s mobilní kanceláří a morálkou pracovat od stolu v kavárně, aniž by chytali lelky nebo pohledy nově příchozích.

FullSizeRender-10

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: