Žiju ty klišé

Když je holka sama na dovolené a nehledá letní flirt, ale lásku k sobě.

Včera “Udělej každý den 1 věc, z níž máš strach” . Vystoupala jsem na rozhlednu, dolů se sunula tempem šnečího batolete, ale ustála jsem to a viděla svůj strach z výšek i horská panoramata z výšky.

Dneska“Přijímej to, co k tobě přichází. Každá zkušenost dobrá” . Nechala jsem se pozvat v poledne do bazénu.

Začalo to tím, že jsem šla na SM. Nic z 50 odstínů šedi, ale stabilizační a mobilizační systém MUDr Smíška. Metoda SM je terapeutické cvičení pro bolavá záda, rozuměj páteř ať už bederní, hrudní nebo krční a taky pro léčbu skoliózy a vyhřezlých plotýnek.

Na otevřenou lekci jsem přišla jen já a dostalo se mi skvělé péče a pozornosti. Po několika opakováních jsem cítila, kudy mi vedou svaly, co jsem nevěděla, že mám. Myslela jsem si, že denní jogovou praxí a pravidelným běháním je moje tělo ve skvělé formě. Fyzičku mám, výdrž taky, ale jsem křivá jako lusk. Zavřená ramena, přetížené prsní svaly, prolomená kolena, lokty atd.

Čím intenzivněji cvičím jógu, tím víc přicházím na chuť jemné józe a Godfriho dynamickým sestavám. Před pár měsíci jsem začala chodit k trenérce na posilovací cvičení vycházející z pilates. Vnímám své tělo víc a uvědomuju si, že vinyasu a pokročilejší ashtangu můžu cvičit pouze, budu-li fyzicky fit, protože jinak to skončí zraněním. Znáte to Sportem k trvalé invaliditě…

Ještě před pár lety bych si na lekci jemné jógy prohnala hlavou kulku a při prvním setkání s Godfrim jsem si i zívla.

Nicméně, trenér SM mě pozval v poledne do bazénu. Na natáčení. V plavkách, s mokrou hlavou a bez make upu. Reportéři České televize točili, jak já a parta důchodců cvičíme více méně synchronizovaně ve vodě a ten trenér nám předcvičuje na mostíku. Pořad o lázeňství. Dám vědět, až bude reportáž v televizi, snad mě nevystřihnou, cvičila jsem aktivně v první řadě a podepsala souhlas s užitím:)

Do toho začalo venku pršet a bylo to jako zázrak po týdnech bez kapek z nebe. Seděla jsem po natáčení ve venkovní vířivce a dívala se, jak se vypařuje les (tohle slovo se asi používá v jiném tvaru, nicméně les se nevypařil)

FullSizeRender

Výzva pro další dny, zkuste přijmout to, co byste zavrhli, protože to “normálně” neděláte. Třeba se taky něco vypaří. 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: