Víkendové pobyty s jógou

Po božském jogovém víkendu na samotě u lesa jsem si uvědomila, že očekávání mají velkou sílu a rozhodla se popsat, jak takový víkend s jógou, který nabízím, vypadá.

vyhled_z_okna

Nemám velkou klientelu. Lidé, kteří se vracejí na moje lekce, se stávají přáteli, a tak je pravděpodobné, že se část skupiny zná navzájem a někdo je nový. Zatím se daří protkávat lidi, kteří si mají, co říct a předat. Energie skupiny je pro mě důležitá a řídí se jí to, co předvádím já. Děti a partneři jsou vítaní vždycky, zvířata, pokud to povoluje ubytovací řád.

 

Náplň víkendu se liší podle skupiny a přizpůsobuje se jí. Jako cyklisti jezdí ve skupině podle toho nejpomalejšího. Nerada bych, aby lekce byly pro lidi utrpením. Držím se Murakamiho, který napsal “Bolest je nevyhnutelná, utrpení volitelné“. Bolest ve smyslu námaha, co cílí svaly, trénuje trpělivost a smrdí potem, ale nezraňuje tělo. Celkově jsem zpomalila tempo lekcí a zapojuju do nich prvky ze cvičení silového tréninku a pilates. Věřím, že když je pevné a trénované hluboké svalstvo, podporuje nás bezpečně při dynamičtějších formách pohybu. Mám ráda plynoucí vinjásové sestavy včele s tančícím bojovníkem a létajím drakem a taky mě baví cvičení ve dvojicích. Meditace a dechová cvičení často otevírají nebo uzavírají lekce. Těší mě představovat základy jóga nidry a thajské jogové masáže. Zpívat se stydím, ale zapsala jsem se na kurz k paní Kelarové, takže naděje je… Do té doby doprovází lekce reprodukovaná hudba.

Mimo lekce, které jsou o víkendu 4, je volný čas bez vedených aktivit. Nicméně k dispozici jsou mandaly a kameny na hraní si s barvami. Výpravy za poznáním okolí a kreativita vyházející z lidí, kteří se účastní. Mám štěstí na skvělé a talentované klienty.

V ideálním světě  jídlo na víkendovém pobytu vaří spřátelený kuchař a představuje svoje umění při všech chodech. Gastronomie je velké téma všude kolem mě a taky alternativní přístupy k jídlu a vaření. Je to skvělý zkusit na víkend jíst jinak a u stolu si předávat recepty a povídat si o jídle. V resortu Svatá Kateřina je součástí pobytu jen snídaně v restauraci. Dá se ale přiobjednat speciální dieta na celou dobu pobytu.

Ubytování je většinou ve dvoulůžkových pokojích, nebo taky ve společné místnoti na půdě, kde je i pec. Podle místa se dá vyžádat i single pokoj.

Patří nebo nepatří k jogovému víkendu večerní mejdany? Možná ano, možná ne – není to odvykačka a pokud to není specifikováno místem pobytu, je možné pít alkohol (s mírou a ne přes den) a je také možné nepít a mít mejdan. Kouření je otázkou osobní závislosti a pokud není zakázáno místem, tak na lekcích a při společných jídlech není vítáno.

Ranní lekce jsou v sobotu od 8 a v neděli od 9, protože jsme se tak domluvili, ale časy se opět uzpůsobují skupině. Jsou lidé, kteří se rádi vyspí a já to úplně respektuju. Pro ty, kteří potřebují něco do žaludku před lekcí zajišťuju předsnídani.

snidane_obcerstveni_pred_lekci

Jogamatky si účastníci vozí vlastní a kdo mi dá včas vědět, že potřebuje půjčit, ráda poskytnu. Bločky a pásky jsou k dispozici pro všechny.

Doprava. Před pobytem posílám informační newsletter, kde jsou kontakty na účastníky navzájem, aby se mohli domluvit na společné cestě a ušetřit peníze i životní prostředí.

V Resortu Svatá Kateřina se parkuje v Počátkách a do hotelu klienty odváží minibus. Je to magické místo bez hluku aut.

Cílem jogového víkendu je cítit se dobře ve svém těle a mít čistou hlavu, i když jedete v “no poo”.

S narůstající zkušeností sem budu doplňovat informace.

Máte-li otázku, napište ji.

 

 

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: