Tuhle práci budete milovat

Letos v létě jsem poprvé zkusila qi gong (či kung) a zamilovala se. Ten pocit, kdy se tělo se ladně nese pohybem a mysl si přede, jsem chtěla zažívat víc, a tak jsem se přihlásila na ukázkovou lekci k Markétě Hrdé, která u nás Qi Gong vyučuje.

qigong

Mé nadšení pokračuje a protože věřím, že je přenosné, chtěla bych od října nabídnout lekce Qi Gong s Markétou v Klubovně.

Vybraly jsme úterý od 17:00 do 18:00 hodin. (Cena lekce 200 korun)

Závazné přihlášky tady.

Pokud cítíte, že přišel čas se zklidnit, pozdravit a uzdravit své tělo, potěšit mysl smysluplně a baví se učit nové věci, pak je tohle příležitost, kterou byste měly chytit za pačesy. Markéta lekce vede tak, abyste věděli, kam který pohyb směřuje, jaké dráhy (meridiány) a orgány ovlivňuje. Máte-li chronický problém, je možné se na něj při cvičení zaměřit. Qi Gong v Markétině podání spojuje tradici čínské a modernu sportovní medicíny.

Proč Qi Gong?

Jsem hyperaktivní typ “tryskomyš” a dělám tisíc věcí najednou. Nejsem překvapená, že jsem věčně unavená, ani že levá pomalu neví, co dělá pravá ruka. Stíhám toho víc, než je možná běžné, ale za jakou cenu? Že jednou za čas lehnu v horečkách a minimálně dva týdny se cítím pod psa. Neumím sedět a nic nedělat stejně tak jako neumít využít svou energii efektivně a doháním termíny po nocích. Cítím v kostech, že když to změním, budu se mít líp, a tak se vzdávám a mávám bílým šátkem nad hlavou, protože přišel čas zjistit, jak moc jde starou fenu naučit novým kouskům.

Qi Gong v překladu znamená práce (gong) s energií (qi). Přijímat a vracet to, co nepotřebujete.

Představte si regály všeho, co můžete mít (zdarma) a pak tu představu obohaťte o to, co můžete odnést, aniž by se Vám pod tíhou nákladu prolomila kolena a protáhly paže až ke kotníkům. Abyste odcházeli spokojení a svobodní, vybere si jen to, co aktuálně potřebujete. Zbytek necháte, ačkoli byste to možná děsně chtěli na potom. Uvědomíte si, že to teď a tady nepoberete a že se z toho nepo*erete.

Přijmete, co potřebujete a odkráčíte si s pocitem naplnění bez zatížení.

Tak nějak vidím Qi Gong a spatřuju v něm i skvělý doplněk jogové praxe, protože jde v podstatě o totéž. Zdravý duch ve zdravém těle. 

 

qigong1

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: