Pravidla Klubovny Happy Go Lucky

kraska_sedici_s_kridly_svetla

Třetím rokem vedu lekce jógy v Klubovně. Je to prostor, kam se pohodlně vejde až 12 jogínů, ale kurzy jsou limitované počtem 10 lidí, aby měli všichni prostor rozpažit a já stihla kontrolovat, jestli si v pozicích neubližují. Sama se stále učím a sbírám zkušenosti. Všímám si, jak se mé lekce časem proměňují a ráda bych, aby si lidé, kteří do Klubovny chodí cvičit, hledali vlastní cestu ke svému tělu a své praxi. Více než učitelka jsem pomocnice. Moje instrukce nejsou dogmata a prostor je otevřený ke komunikaci a hledání otázek i odpovědí.


 

Veškeré lekce v Klubovně jsou vedené formou kurzů. Ty jsou vždy na 10 týdnů a plynule pokračují, dokud je čas, chuť a možnost. To znamená, že se předplácí na 10 lekcí, a když se rozhodnete nepokračovat, dáte mi včas vědět, abych volné místo mohla nabídnout náhradníkům na čekačce. V tuhle chvíli jsou všechna místa obsazena, ale stejně jako den střídá noc a po jaře přichází léto, mění se i situace obsazenosti. Lidé se stěhují, holky těhotní, práce nedovoluje a tak dále. Máte-li zájem přidat se k některému z kurzů, můžete se napsat na seznam náhradníků. Stává se, že se i v průběhu kurzu uvolní místa a otevře se tak možnost přijít jednorázově. U jednorázových lekcí je cena 250 korun za 90 minut. V případě předplatného je cena 200 korun za lekci.


V rámci kurzu je možné si nahradit 2 zameškané lekce z 10 a to ještě měsíc po skončení. Pokud víte předem, že některou z lekcí nebude moc přijít, je skvělé to včas oznámit – napsat na nástěnku u vchodu. Místo je pak uvolněné pro náhrady. Máte-li zájem o náhradu, zapíšete se na nástěnku a já Vám potvrdím, jestli je ten den volné místo. Brzy to převedu do elektronické podoby, když už máme ty internety.


Všechny kurzy jsou prostupné a náročností i obsahem velmi podobné.

v PONDĚLÍ 18 – 19.30

se více věnujeme technice provedení pozic.

v ÚTERÝ 18.30 – 20.00

se zaměřujeme na posílení středu.

ve ČTVRTEK 18 – 19.30

je více jogové filozofie a příběhů o životě s jógou.

Náplň lekcí se řídí mnoha proměnnými. Mou aktuální náladou a atmosférou ve skupině. Vybírám témata, která mi přicházejí do cesty a nebo jsou součástí cesty jógy. Některé kurzy jsou komplexně věnované sútrám, jiné čakrám. Součástí lekcí jsou dechová cvičení a meditace. Inspiraci čerpám ze světa kolem sebe, z knížek a textů, z lekcí jógy jiných lektorů a učitelů, z kurzu Qi gongu a samozřejmě z rozhovorů a vztahů s lidmi.


Po lekci je připravené lehké a někdy “experimentální” home-made občerstvení. K dispozici je vždycky voda a čaj nebo odvar z bylin. Občerstvení funguje formou zavěšení, takže pokud Vám chutná, necháte v krabičce příspěvek na příště. Součástí klubovny je knihovna, kde si můžete půjčit odbornou jogovou literaturu nebo beletrii v češtině a angličtině.


Podložky a veškeré pomůcky jsou na místě k zapůjčení a součástí praxe je i péče o čistotu, proto se podložky po cvičení otírají postřikem Yogaqua, který vyrábím z čísté vody a esenciálních olejů s antibakteriálními a antiseptickými vlastnostmi. Ty jsou v klubovně k zakoupení stejně tak jako pár dalších drobností (přírodní kosmetika a šperky)

MOTTO_nachazeni

Konceptem klubovny je vytvářet prostor, kam lidi rádi chodí. Místo, kde je klid, radost a dobrá společnost. Těší mě, když vidím, že tu vznikají nová přátelství a prostor napňuje příjemná atmosféra. Vítám nápady a spolupráce. Máte-li něco, co byste rádi představili, nebo máte, co nabídnout, nebojte se sdílet. Klubovna je otevřená experimentům a novým začátkům podnikání.

Astroložka mi loni řekla, že je to víc vztahovna, než klubovna a něco na tom bude:)

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: