Bridget Jones hadr

Našla jsem rozepsaný deník ze začátku letošního roku…

Loni jsem se netěšila na vánoce. Do adventní nálady jsem se páčila heverem a ačkoli jsem uvila věnec, napekla perníčky i cukroví a vymetla vánoční trhy v Čechách i v zahraničí, nešlo mi se radovat ani veselit. Štědrý večer stejně nastal a navzdory všem tragickým očekáváním hysterického kvílení u stromu ve snaze vyjádřit své zoufalství nad tím, že jsem letos rodičům zase nenadělila vnouče a ještě pozbyla partnera, proběhlo všechno tak hladce, že jsem stejně nakonec kvílela, ale dojetím a upřímnou radostí. 
Poslední den starého roku a první dva dny letoška byly jak film, v němž jsem dostala hlavní roli, aniž bych se účastnila konkurzu. V baru mě bez varování políbil neznámý muž, jehož jméno sice neznám, ale otisk jeho rtů si budu pamatovat asi ještě v důchodu. O den později jsem dostala kopačky od kluka, s nímž jsem nechtěla chodit. O barové líbačce nevěděl. 

Další den jsem strávila na kluzišti s klukem, se kterým pro změnu chodit nemůžu, protože jsme to zkusili už dvakrát a doteď si lepíme zlomená srdce. Ve světle zmíněných událostí jsem došla do bodu, kdy mi samota připadala jako jediný způsob zachování aspoň trochu čisté mysli a dobrovolně se do ní ponořila.    

    
 Vydrželo mi to týden, než jsem se opět vařila ve vášni zmítaná emocemi a dala se utáhnout na citát z Malého prince tím klukem, co jsem si už vůbec nebyla jistá, jestli s ním chci nebo nechci chodit. Byly to krásný časy, ale musela jsem se vrátit na svou planetu. S jistotou, že neumím oddělovat milování od milování jsem využila svátku zamilovaných k rozetnutí skvělého mileneckého vztahu dvou svobodných lidí a v slzách snědla celé čokoládové srdce sama, protože i dechberoucí sex je bez lásky jen nádech bez výdechu a tak se dlouhodobě žít nedá. Trochu závidím těm, kteří to umí a trochu je mi jich líto. 

Nemůžu si prý ze všech kluků dělat kamarády, říkaly holky. Nemůžu si z kamarádů dělat milence, říkám já. Nic dalšího nikdo neřikal, tak jsem se platonicky zamilovala do kluka, který už jednu holku má. A to je teprve duben.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

2 thoughts on “Bridget Jones hadr”

  1. I know exatcly what you mean. I love the ocean, and I love to be near it – but I only want to go in to it up to my knees. The ocean itself is like a siren and could sweep you away.

  2. “Where can you experience the best hamburger in Prague? A juicy question. But perhaps a waste of time.”That is a wise statement and it can be applied to pretty much everything. I really liked the fact that you order the burgers according to your taste. People might or might not agree, but there is no point in arguing.

Comments are closed.

%d bloggers like this: