Blesky z čistého nebe


Jsou v zimě bouřky? Když se v oblacích roztrhlo nebe, nebyla jsem si jistá, kdy jsem naposledy cítila bouřku. Tak asi nejsou… Není to důležité, jde o ten pocit před bouřkou. Hlučné ticho. Vzduch změní tlak, všude je cítit voda, aniž by ještě padaly kapky. Dramaticky se stahují mračna, zvedá se vítr. Jestli jsou lidská těla tvořena ze 2/3 vodou, je to pro nás přirozené prostředí. 

Kolikrát se v létě díváte na přicházející bouřku? My sedáváme na balkóně jako v kině. Mínus popcorn, plus Prosecco. Někdy chodíme na projekce do Riegráčů. Je tam místo, kde pražské panorama připomíná plátno v Imaxu. Sedáváme na lavičce, nohu přes nohu, paže roztažené přes opěradlo, nebo cudně složené v klíně a čumíme na nebe ve sdíleném úžasu. Občas na sebe mrkneme, že víme. 

Letní výhledy jsou příběhy vyprávěné ve 3D. Nebo už 4D, trochu ztrácím přehled v technologiích. Dělám spíš do energií, kde to je víc o dimenzích, v nichž přehled taky nemám, ale víc mě to baví. Líbí se mi sakrální geometrie a květ života. 


Zpátky k nebi. Bouřky čistí vzduch. Hádky čistí napětí. Co čistí karmu? Podle plakátu, co mi visí na stěně, je karma samočistící. 


Karma is only a bitch if you are. 

V překladu asi “nedělej druhým to, co necheš, aby se dělo tobě”.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: