Blesky z čistého nebe

Život


Jsou v zimě bouřky? Když se v oblacích roztrhlo nebe, nebyla jsem si jistá, kdy jsem naposledy cítila bouřku. Tak asi nejsou… Není to důležité, jde o ten pocit před bouřkou. Hlučné ticho. Vzduch změní tlak, všude je cítit voda, aniž by ještě padaly kapky. Dramaticky se stahují mračna, zvedá se vítr. Jestli jsou lidská těla tvořena ze 2/3 vodou, je to pro nás přirozené prostředí. 

Kolikrát se v létě díváte na přicházející bouřku? My sedáváme na balkóně jako v kině. Mínus popcorn, plus Prosecco. Někdy chodíme na projekce do Riegráčů. Je tam místo, kde pražské panorama připomíná plátno v Imaxu. Sedáváme na lavičce, nohu přes nohu, paže roztažené přes opěradlo, nebo cudně složené v klíně a čumíme na nebe ve sdíleném úžasu. Občas na sebe mrkneme, že víme. 

Letní výhledy jsou příběhy vyprávěné ve 3D. Nebo už 4D, trochu ztrácím přehled v technologiích. Dělám spíš do energií, kde to je víc o dimenzích, v nichž přehled taky nemám, ale víc mě to baví. Líbí se mi sakrální geometrie a květ života. 


Zpátky k nebi. Bouřky čistí vzduch. Hádky čistí napětí. Co čistí karmu? Podle plakátu, co mi visí na stěně, je karma samočistící. 


Karma is only a bitch if you are. 

V překladu asi “nedělej druhým to, co necheš, aby se dělo tobě”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s