Za jeho očima byl celý široký vesmír

Láska, Zdraví

Ráno do sebe vrazili ve vstupních dveřích bazénu. Pokusil se jí dát pusu, uhla. Něco jí vyčetl, bránila se. Rozloučili se napůl huby a zamračení. Ve vodě se jí nedařilo dostat do tempa. Chtěla ho obejmout a říct, že to bude dobrý. Vyskočila z vody a šla v mokrých plavkách a otiskem brýlí kolem očí za ním. Nechtěl s ní mluvit. Stála tam jak zmoklá slepice. Pak sebrala zbytky důstojnosti, otočila se a skočila zpátky do vody. Úplně tomu, co cítila, neuplavala.

Odpoledne spadla z kola. Potupně a potupeně uprostřed města. Zvedli ji tři mladí kluci a vykali jí. Nebyla si jistá, jestli byla větší rána ten pád z kola, nebo ten pád do reality. Stárne. Je ta paní, co spadla z kola do kolejí. Odpajdala za roh do parku a sesunula se na lavičku. Vyhrabala z batohu zrcátko a dívala se v šoku na tu paní. Pak hmatem ohledala zranění a nenašla díry ani vyčnívající kosti. Zkouškou dechu si diagnostikovala žebrem propíchlou plíci a zavolala kamaráda doktora. Ujistil ji, že neumře a poslal ji do nemocnice. Šla pomalu, čekajíc na moment, kdy se fatálně složí na opuštěném chodníku a v noci ji sežerou krysy. Přežila.

Z nemocnice si naražená žebra, nalomené srdce a pár šrámů odvezla domů na kole. Co šlápnutí, to slza. Potřebovala se vybrečet. Byl to těžkej den.

Večer se po hodinách snahy dostala do sedolehu a nevěřila, že může tak moc bolet. Drogy si nevyzvedla. Lékarna už byla zavřená.

V noci jí napsal zprávu, že cítí, že není v pořádku. Nebyla.

Žebra se jí hojí, jen občas ještě zabolí. Zajímavá psychosomatická souhra. Je to levá strana. Ta u srdce, co v ten den pádu křuplo pod žebrama.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s