Posedlost sportem

Lidé sportují z různých důvodu. Ty zdravé a racionální vynechám, protože jsou jasné. Ty iracionální jsou individuální i gendrové. Co třeba tyhle? 

Holky cvičí proto, aby mohly jíst. Kluci, aby pak mohli jít na pivo. Sportovní módou posedlí jedinci obou pohlaví, aby mohli nakupovat a předvádět své úlovky.

Moje důvody jsou tady. Co Vaše?

Běh = utíkání před problémy a zmatkem v hlavě. Miluju ten moment, kdy tělo přivykne vzorci nadnesení se a dopadnutí, mozek se vypne, plíce stíhají pravidelně střídat nádech s výdechem a autopilot se nese krajinou. 


Cyklistika = sedět na zadku a přitom se hýbat, geniální nápad. Miluju ten moment, kdy chodidlo splyne s pedálem a já letím vzduchem, který mě hladí po tváři. V případě děště tohle tvrzení neplatí. 

Plavání = hra na schovávanou pod hladinou. Meditace v pohybu, kdy je pozornost obrácená výhradně na dech a udržení jednoho směru. Jsem vodní znamení, můžu se zbláznit blahem, když plynu s proudem.

Jóga = ždímání emocí a nemocí z těla ven. Vykrucování se z nepříjemných situací. Balancování nad propastí nálad. Miluju ten moment, kdy si při plynutí z pozice do pozice připadám, že tančím. 

Posilování = bezmyšlenkovitá fyzická dřina s cílem padnout a usnout spánkem spokojených. Miluju cítit svaly, o nichž jsem nevěděla, že je mám. Usnadňuje mi to studium anatomie. 

Qi Gong = potlačování ega a hra s energií, která není vidět, ačkoli je úplně všude. Miluju a nenávidím tuhle disciplínu. Ten klid, který je vykoupený tolika jednotkami trpělivosti, že bych křičela zoufalstvím.

Adrenalinové sporty = masochistická touha dostat se do neznámého prostředí a vybojovat si vlastní život nad přírodním živlem jako je voda v jakémkoli skupenství.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: