Den 12. Na kola a objet ostrov dokola

Cestovní horečka, Radost, True Food, Život

Gili Air má, myslím, jeden a půl kilometru, takže kolem dokola to není žádná štreka. Pěšky to zabere sotva hodinu, na kole asi i o pět minut míň, protože pokud si nepůjčíte fat bike, budete to kolo většinu času tlačit pískem vedle sebe.

This slideshow requires JavaScript.

Náš resort o osmi luxusních chatrčích má vedle recepce půjčovnu kol s košíčky před řídítky. Prosolené vlasy jsme sčesaly do copů, z batohu zmuchlané šaty uhladily dlaní, do košíků naložily, plavky, kabelky s maskami šnorchly a vydaly se na Tour de Air. Před osmi lety byla na severu pustina s jedním rozpadlým barem, teď je tam nespočet resortů s bazény. Celý ostrov je jako vyměněný, ale atmosféra zůstala stejná. Hodinky by jen zanechaly neopálenou stopu na zápěstí a plán zůstat na pár dní se změní v týden ani nevíte jak. Je tu už bankomat, což situaci značně usnadňuje. Tenkrát jsme mohli prodlužovat jen dokud nám stačila hotovost. Při zahřívacím kole na kole kolem ostrova jsme nakoupily náramky z mušlí a zaplavaly si. Při druhém jsme daly pozdní oběd, mořský svět a šlofíčka na lehátku v restauraci.

Než jsme dojely domů byla tma. V baru vedle hrála kapela, mít boty, protančíme podrážky. Neměly jsme, tak máme od písku bezvadně ohlazená chodidla a neoficiální titul plážové tanečnice roku. Myslím, že takhle vysoko jsem skákala naposledy v Roxy v devadesátých letech minulého století. Jak říká Petra, vždycky je dobré spřátelit se s majitelem místního baru. Tak jsme se toho držely.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s