Den 18. Poslední den v roce.

V noci na poslední den v roce se mi zdálo, že jsem po žebříku vylezla opravdu vysoko nad bazén a měla skočit. Nemám ráda výšky, potí se mi dlaně i chodidla a bojím se hluboko uvnitř, až se třesu navenek. Zkusila jsem to změnit a skočila kdysi na Zélandu bungee. Kdykoli jsem pak následující týden prošla kolem zrcadla, viděla jsem vavřínový věnec kolem svého krku a cítila se nebesky božsky. O pár měsíců později jsem se znovu rozklepala na vyhlídce kdesi v rakouských Alpách a bylo mi jasný, že ta fóbie už se mnou dožije. Zpátky do snu. Nahoře na tom žebříku mi nezbývalo, než se pustit a padat směr voda dole pode mnou. Pustila jsem se a letěla. Bylo to chvíli úplně strašný a pak najednou stejně tak strašně dokonalý, že jsem nahoru vylezla znovu a znovu se tam potila a kroutila v křeči strachu, jako bych zapomněla, že už jsem tam byla a přežila. Pak jsem se probudila a odjela na motorce na jih. Jízda na skútru je moje hobby, dalo by se říct, nicméně projíždět asijskou metropolí v dopravní špičce považuju spíš za trest, než ohňostroj radosti. Připomíná mi to x proudovou dálnici v Americe, když se z krajního levého pruhu snažím na poslední chvíli sjet pravým sjezdem na New York. Nic, co bych vyhledávala, ale je to prima pocit, když to klapne.

Stres z hlavní křižovatky v Denpasaru vykoupila čistá radost při jízdě po masivních mostě mad mořem spojujícím Bali a Bukit, teda až do chvíle, než začalo rychlostí blesku pršet proudem.
Zlité jsme se ubytovaly v surf housu blízko Bali cliffu.

Vyfasovala jsem horní palandu se žebříkem… jako ze sna. Počasí se k večeru uklidnilo, takže oheň bude svítit. Na pláži, kam pojedeme na motorce, takže mám vstupenku do nového roku s čistou hlavou. Ať se rok 2017 stane tím rokem, kdy se podaří to, o čem sníme. Ať se nebojíme pustit a skočíme do toho rovnýma nohama. Ať je nám vesmírná náruč otevřená a miska štěstí, lásky a svobody nakloněná tak akorát.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: