Silvestr 2016

Silvestrovská noc se uvedla deštěm, čímž na chvíli hodila vidle do plánovaného skota(n)čení kolem ohně na pláži. Trpělivost, ale roztáhla mraky a o hodinu později už bylo jasný, že oheň bude svítit… oheň.. na, na na Bali se spojení až naprší a uschne může používat jako sázka na jistotu a to klidně několikrát za den. Spanilá jízda asi dvaceti motorek se táhla nocí k zátoce po hladce vyasfaltované klikaté cestě. Mám tyhle šňůry ráda, tak jsem se pod helmou zase jednou dojala. Když jsme zastavili, otevřel se nám pohled na kamenolom a moře, v němž stálo velké černé auto. Křičelo si alarmem o pomoc, zatím co se ho tři místní kluci zoufale snažili vytlačit ven z vlnobití.

This slideshow requires JavaScript.

Česká zásahová jednotka se rozdělila na dvě skupiny. Na ty, kteří se zmáčeli, když neúspěšně tlačili a tahali káru z moře ven a na ty, kteří v suchu skandovali z břehu a radili, jak na to. S velkou pompou a rozsvíceným majákem přijela místní policie, aby si s námi udělali selfie, postáli na břehu a stejně grandiózně odjeli. Je to prý taková samozvaná domobrana, co netahá auta z vody, ale úplatky z kapes. Po hodině napínání prasklo klukům v rukou lano. Po hodině a čtvrt připlaval k vozu jedovatý had, takže další vlna vzrušení došla až na břeh a po hodině a půl se na to všichni Češi vykašlali, protože táhlo na půlnoc a někdo musel rozdělat oheň. Kibicové na břehu dál koukali, jak se vlny lámaly a lámali si hlavy, jak to auto slovy lovit. Po půlnoci to vzdal i majitel, nebo spíš řidič vozu z půjčovny. Přestal tůrovat motor, hrabat koly v písku a šel se ohřát k ohni. To už vzduchem létaly rachejtle a lampiony štěstí. Polibky přistávaly na rtech a tvářích a kdyby tam byl signál, tak by přání létaly i sítí.

Vzhledem k tomu, že se ten večer už zvrhlo auto do moře, bylo zvrhávání večírku vyčerpaný a jely jsme spát. Na skútr nám naskočila Pepina, místní fena, že už toho má taky plný psí uši a jede domů.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: