Den 25. Všechno jde, když se chce.

Cestovní horečka, Jóga, Radost, True Food, Zdraví, Život

V noci na dnešek přistála v mém novém, leč zcela identickém, pokojíčku kamarádka Simona, se kterou jsem se seznámila ve škole thajské masáže v Chiang Mai před čtyřmi lety. img_7066Je ze Slovinska a stejně jako já neví, co přesně dělá, ale dělá to naplno a ráda. Věnuje se masážím a za ty čtyři roky, co jsme se viděly jen na fotkách, stihla objet Karibik a středomoří na zaoceánské lodi. Je to paráda, sdílet kůču s někým, koho znám a kdo nechrápe. Přistála se zpožděním až ve čtyři ráno, a tak zatím co dospávala noc, já stihla rozbalit jógamatku a vytáhnout slunce z oblačných peřin. Taky jsem skočila do bazénu, který byl po sérii chladných dní tak ledový, že se mi udělalo černo před očima a musela jsem si sednout na břeh, abych to rozdýchala. Po snídani, kde servírují do tvaru srdce vykrajované melouny a ananasy a jogurt jemný jako samet, jsme šly na špacír. Staré město je čtvercové, ohraničené hradbami a lemované chrámy, kavárnami a obchůdky se vším možným a nemožně levným. Hodinová masáž nohou v primitivně vybaveném salónu, který Trip advisor hodnotí 5 hvězdičkami, stojí 140 korun. Mně ho doporučila kosmetička, co mi škubala chlupy na nohou. Měly jsme kliku a šly na řadu hned, ale po nás se začala dělat fronta s hodinovou čekačkou.

Oběd jsme si daly v maličké restauraci, kde vaří z toho, co vypěstují a do večera se jen tak potácely ulicemi a mazlily se se štěňaty, která nám podával pantáta přes plot.

Večerní lekce Mandala dance v jednom z mnoha jogových studií byl vlastně taneční mejdan esoterických hipíků. Skvělá hudba, občasné instrukce a dvě hodiny meditace v pohybu. Rozhodně inspirativní zážitek.

Cestou domů jsme se stavily na nočním bazaru a zasekly se hned u prvního stánku, kde paní personalizovala peněženky a dokladovky. Přesně to, co jsem potřebovala, protože moje cestovní pouzdro už se po deseti letech služby odebíralo do koše. img_7084Před půlnocí jsme se proplétaly trhem s květinami a já si přála mít i doma možnost koupit náruč orchideí za dvacku. Uberem jsme se pak za tu dvacku ušetřenou na květinách svezly domů. Na nebi se rozsvítily hvězdy a my dvě si slíbily, že uděláme společný týdenní pobyt u chorvatského moře. Jóga, masáže, pláže, workshopy a rajčata sladká jako med.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s