Den 37 a 38. Bangkok, má láska.

Poprvé jsem v Bangkoku byla roce 2008 jako poctivá prvnička se vším všudy. Opili jsme se na Kao San Road a já se ztratila, viděli jsme ženy plivat z přirození míčky na stolní tenis a holky, co jsou kluci sváděli mýho kluka. Naletěli jsme tuktukářovi a objeli krejčovství i obchody se suvenýry místo chrámů. Dostala jsem průjem a z trhu Chatuchak si odnesla jen vzpomínku na záchodovou mísu. Den před odletem jsem tam v nemocnici obdržela diagnózu larvy v noze, beztrestně ji propašovala do Prahy a stala se na klinice tropických nemocí první larvou paní doktroky, která mě ošetřovala a radostí z toho prvenství tleskala. Přesto jsem se tam vrátila a pak znova a znova, až jsem tam jednou měsíc žila, studovala a pubertálně se do toho města zamilovala.

Bangkok mi neodolatelně voní i neomluvitelně smrdí. Ulicemi se nekontrolovaně hemží kromě dopravních prostředků i potkani, kteří mě děsí až k jekotu. Bangkok spojuje plno uhrančivé historie i ultra moderních počinů. Nabízí vysoký životní standard za nízkou cenu. Chutná po božském curry a sladké papáje. A stejně jako kdekoli jinde to tam má daleko do ráje. Chtěla bych v Bangkoku na čas žít. Na několik měsíců a maximálně rok. Nasát pod kůži jeho pulsující atmosféru, nabažit se vůní i jídla, poznat jeho obyvatele a naučit se pár vět jejich řečí. Být tam doma a nespěchat, maximálně dopravní špičkou do práce, nebo na lekci jógy. Pracovala bych v reklamce, nebo v nějaké celosvětové korporaci a přísným šéfem, smrtícími termíny dodání zadání a skvělými výsledky. Nosila bych podpatky a oční stíny. Těšila bych se na prázdniny a státní svátky, kdy bych si zaletěla na ostrov se projít v moři. Byla bych šikovná a v kolektivu oblíbená, svou práci bych si cenila až do posledního dne, kdy bych ji s poděkováním odevzdala a odškrtla si tuhle svou dlouhodobou touhu.

V Bangkoku jsem se před pár lety na lekci jógy seznámila s Martinou. Žila tam tehdy s rodinou a šly jsme spolu na kávu. Potkaly jsem se tam letos znovu. Ona už tam nežije, ale někdy tam pracuje, a tak jsme šly zase kávu, protože na lekce jógy spolu chodíme v Praze.

Místa, která mám v Bangkoku ráda:

 1. Casa Lapin – řetězec kaváren s prima interiérem a skvělou kávou i vajíčky.
 2. Hotel Atlanta – retro hotel, kde jsem měsíc bydlela a kde bydlelo plno spisovatelů.
 3. Hotel Siam@Siam – butique hotel s výhledem, bazénem a restaurací skoro v nebi.
 4. Siam Paragon shopping center – hlavně tu část, kde jsou místní designéři a návrháři.
 5. Zen sushi restaurace – řetězec sušáren, který má v nabídce lahodné a výhodné sety.
 6. Masáže ani si nevzpomenu na jména všech salónů
 7. BTS linku, co vede na letiště, protože je rychlá a levná.
 8. Cozy Oasis – soukromé studio, jako to, co mám já. Vede ho Cerissa Nyen.
 9. Yoga Elements – jogové studio Adriena Coxe.
 10. Ploenchit, Chit Lom – čtvrti, kde se vyznám
 11. Centrum umění a kultury
 12. Tržnici Chatuchak, kde se dá koupit úplně všechno hlavně o víkendech
 13. MBK nákupní centrum, kde se dá koupit taky úplně všechno a nejen o víkendu.  Řadu dalších míst, na které se vzpomenu, jakmile zmáčknu čudlík zveřejnit.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: