Páteční mejdan all inclusive

  Vzrušení, drogy a vyčerpaní do pelechu. Leonovi je skoro 11 a váží 5 kilo 20. Myslela jsem, že mu bude 9 let a váží 9 kilo. Věk jsem spletla proto, že dobře vypadá a váhu jsem si asi doplnila podle maxima váhy psů pro přepravu v kabině letadla. 

Pravdu jsem odhalila, když jsem ho vezla na veterinární pohotovost a vzala jeho zvířecí občanku. 

Dneska po obědě špatně skočil a od tý doby se zatahoval, až byl k večeru letargickej a vůbec se mnou nekomunikoval. U psa, co mi věčně sedí na klíně a při zmínce, že “jdeme ven” skáče metr vysoko, to bylo podezřelý. Zeptala jsem se Googla, jak se projevuje bolest u psů, prošla pár psích webů a poraden, zavolala do ordinací na konzultaci a naložila ho do auta směr rentgen. Jezevčičí páteř je ošemetná skupina kostí, kterou prý není radno podcenit. 

Polévala jsem se v představě klidem, v reálu mě poléval studený pot. Rodiče, jimž pes patří se dnes v noci vrací. Zhmotněná noční můra, že jim předávám zraněnýho psa. Jen to potvrzuje, že naše obavy se zhmotní, necháme-li jim živnou půdu katastrofických scénářů. 

Vyšetření ustál obdivuhodně, ale odměnu pro statečné pacienty si nevzal. Nemá chuť k jídlu, neb má naražené rameno, ale páteř v pořádku. Živě si pamatuju naražená žebra, svou zatím nejhorší fyzickou bolest. Trpíc s nim jsem ho držela, když dostal pod kůži analgetika. Ty já si tenkrát první noc nevzala a brečela bolestí do rána. Snažím se ovládnout a nelehnout si mu do pelechu ve snaze vzít na sebe část jeho utrpení a držet ho za packu. 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: