Free-dom(a)

Jsem jako ten mnich, co se tolik divil, že jeho spolubydlící z chrámu a souvěrec, taky mnich, přenesl zoufalou ženu přes řeku. Když se po pár kilometrech přemýšlení konečně zeptal, jestli lehne ohněm pekelným, protože se dotknul ženy, řekl mu jeho bratr v rouchu, že narozdíl od něj, který jí jen pomohl přes proud a položil, ten koumák si ji nese s sebou celou cestu.

Vláčim s sebou, co jsem kde viděla a slyšela. Dnes celý den poslouchám Depeche Mode. Nepovažuju se za skalní fanynku, ale včera jsem si všimla, že některé texty znám zpaměti a zpívám si s Davem. 


Navzdory souznění mi mojí oblíbenou pecku nezazpíval. Chápu, nemůžou se vždycky trefit všem do noty.

Nenaplněná touha tak dnes zněla reprodukovaně ze studia celý den a pak i po setmění z balkónu v podobě “one woman karaoke show”. Konkurovali mi Monkey business, kteří měli koncert ve Žlutých lázních. 

Jsem jako přeučená ruštinářka, která si před hodinou nastuduje, co bude učit. Před lekcí jsem si udělala pár stojů na rukou, které nesoustavně ladím už několik let, proto je to taková bída. Člověk by neměl učit, co neumí, ale sdílet své nadšení a inspirovat druhé, ať to taky zkusí, je tušim karmicky v pořádku. Je tu šance, že je to bude taky bavit. 

Natočila jsem se, hudba hraje z repráků a sedí tomu jak můj pruhovaný zadek přes celou obrazovku. 

Kdybyste to chtěli zkoušet, vyvarujte se mých failů. 

– ruce blíž k sobě, aby byly pod rameny

– nárty v psovi hlavou nahoru propnout, nevtáčet

– odtlačit se od dlaní s cílem protáhnout páteř do délky

– lopatky nestahovat

Jinak vřele doporučuju. Obrácené pozice jsou jako drogy. Zvedají náladu, obrací perspektivu, nakopávají a často se po nich lidé srdečně smějí. Ideální v kombinaci s oblíbenou skladbou. V pauzách mezi pokusy můžete tančit po místnosti. 

Vynechte v době menstruace, těhotenství a při vysokém tlaku to nebude ideální bez pravidelné přípravy. 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: