Popelka s velikostí 42,5

Tyhle boty mi koupil táta. Dávno před tím, než se nakupovalo online, v době, kdy se ještě chodí na nákupy s rodiči, ale už ne stylem ta holka potřebuje nový boty, ale ta holka chce nový boty.

Není to žádná popelka, a tak je výběr zúžený a omezený buď na velmi pohodlné důchodky velikosti 42,5, nebo velmi těsné Camperky velikosti 41, což je bohužel i v době internetového nakupování stále maximální dámská velikost mnoha jinak sympatických značek. Občas 42.

Ta holka, co není popelka, ale i tak tátova princezna, chce střevíčky a ne kánoje, tak se narve do těch, co se jí líbí a usmívá se. Usmívá se i na dalším rodinném matiné, kdy si vzala ty nové kůl boty, co jí nesnesitelně tlačí do paty.

Bere si je výjimečně, ale jsou vyvzdorované, tak je nepošle dál a jednou, o mnoho později, si je nechá upravit na pantofle. Zaplatí spoustu peněz ševci, který z nich udělá pro chůzi nepraktické nazouváky.

Ty boty ta holka pořád má. Léta už stojí u balkonových dveří. Tam, kde lidé mívají Crocsy a jiné autdórové bačkory.
V tlustých ponožkách se do nich sotva nacpu, ale v létě jsou ideální.

Tolik o mých značkových bačkorách.

Za ty roky, co si horko těžko sháním pohodlné boty, a čím dál víc volím nízkopodlažní (bérfůty), jsem pochopila, že si nepřeju mít menší nohu, ale nakupovat u firem, které respektují, že jsou i popelky s krásnou dlouhou nohou.

Píšu anglická slova foneticky, protože jsou to často slova, která lidé kolem mě používají a komolí, ale význam znají. Nejhorší je výslovnost bérfůdy. Chce se mi křičet, je to FUT jako noha, né FŮD proboha. Podobně pak RÓ, co není RAF.

 

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: