Je korejská kosmetika vhodná pro české ženy?

Od července používám korejskou pleťovou péči. Bude říjen a já po tříměsíční zkušební době cítím, že budeme spolupracovat ještě v důchodu. Jsem víc tomboy než princezna, ale o svou pleť dbám. Odličuju ji ráno i večer, ačkoli se maluju jen občas a když už, stačí mi k tomu tři produkty. Pečuju i o kůži těla, nejen o ksicht. Někdo mi před pár lety říkal, že kůže je náš největší orgán a dost se nadře, jak věčně filtruje to, co přichází z vnějšího světa a to, co odchází z nás.

To jen na úvod, aby bylo jasné, že můj záměr při pleťové péči je víc pro funkci než pro efekt. Ona ta pleť ale vypadá skvěle, když dobře funguje.

IMHO

GURU NANCY

Nejsem odbornice na korejskou kosmetiku, nejsem kosmetička ani beauty redaktorka. Jsem koncový uživatel a nemám domluvy s žádnou z firem, co sem produkty dováží.

Koncept korejské kosmetické péče mi představila kamarádka – korejka – která přijela v létě na návštěvu a děsně lpěla na pleťové rutině, do které mě zatáhla, protože u mě 14 dní bydlela.

Nejlepší marketing je osobní zkušenost.

IMHO

Nancy, kamarádka z Korey, je 45 let mladá a stárnutí samozřejmě řeší stejně jako já. Dřív než se svěříme do péče plastických chirurgů, zkoušíme to po domácku s láskou a poličkou plnou produktů.

Natočila jsem videa, kde představuju, co používám. Produktů je, jako aktuálně hub v lese, mraky. Já si vybrala s pomocí Nancy a její korejské kosmetičky z toho, co se k nám dováží a s ohledem na skutečnost, jestli firma netestuje na zvířatech.

SHORTLIST

Na internetu jsem si vybrala, co bych chtěla, Nancy to nechala zkontrolovat svou guru kosmetičku a ta buď do whatsappu kývla, nebo navrhla alternativu. Moc jsem chtěla značku Whamisa, ale tu mi guru zakázaly, že je drahá a nemám si vybírat podle obalů. Prosadím si ji příště.

Nemám ráda možnost volby v praxi, ačkoli teoreticky je to pecka. Proto přikládám “shortlist” produktů pro usnadnění práce. Ve videích pak uvidíte, co jsem skutečně objednala.

IMHO

VIDEA

Videa bydlí na mém Instagramu. Jsou amatérská, leč edukativní a názorná. Dělím je na kroky podle používaných produktů. Na webu najdete různé názory na to, kolik kroků je při péči potřeba. Já se držím toho, co mi ukázala Nancy a protože mi to funguje, nemám důvod to měnit.

ODLÍČENÍČIŠTĚNÍ PLETI (← video)

V nabídce jsou oleje, gely, krémy, mýdla a určitě ještě něco. Mně vyhovuje gel na ráno i večer.

TONERUZAVŘENÍ PLETI (← video, část 1)

Nancy tvrdí, že toner je nejdůležitější. Že pleť po očištění uzavře, aby neunikala hydratace a že je dobré s ním nešetřit. Na něm šetřit můžete. Obecně mě moje guru vštěpovala, ať se vykašlu na krásné obaly a populární značky a vybírám si podle složení. Druhá část videa , kde je pokračování tonerové moudrosti.

AMPULE | ESENCE | SÉRUMTO NEJCENNĚJŠÍ (← video)

Nejdražší položka v nákupním košíku. Největší koncentrace prospěšných látek. Kyseliny, vitamíny a tak. Všechna tři slova znamenají to samé, produkty se pak liší konzistencí.

LEHKÝ KRÉMÓDA NA HLEMÝŽDĚ (← video)

Slizký být nemusí, já si slizký vybrala. Lehký by být měl. Evidentně platí, že čím víc vrstev na pleť naneseme, tím útulnější pokojíček jí vytvoříme. Ještě v červnu by mi to přišlo jako bláznovství, na podzim nic nezpochybňuju a mažu.

HUTNÝ KRÉMOCHRANNÝ ŠTÍT (← video)

Ten krém, co bych po něm intuitivně sáhla na zimu. Je sice hutnější konzistence, ale nepůsobí těžkopádně a neucpává póry.

E-SHOPY, KAM SE DÍVÁM

Docela mě překvapilo velké množství e-shopů, kde se dá korejská kosmetika koupit. Existují specializované e-shopy pouze na kosmetiku z Korey a některé produkty najdete i na Notinu a jiných více brandových platformách. Orientace je pak buď podle ceny, sympatií, nebo zákaznických zkušeností.

Já nakoupila na Kocosu.

Tady jsou odkazy na některé další, protože ta možnost volby je všudypřítomná.

https://ksisters.cz

https://puredistrict.cz

https://www.koreankosmetika.cz

https://www.missha.cz

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

V dalších dnech, týdnech možná letech se dostanu k maskám, které mi guru Nancy velmi rezolutně nakázala používat. Ať už plátýnkové, nebo v kelímku. Používám kombinaci. Plátýnkové jsem ocenila v létě, po dnech u moře. To byla úplná pleťová oáza.

Author: Tatiana Vomackova

Everything you can imagine is real.

%d bloggers like this: